Beykoz'da kadın cinayeti! Arkadaşlarını arayıp 'yanlış yaptım' demiş

Beykoz'da kadın cinayeti! Arkadaşlarını arayıp 'yanlış yaptım' demiş

İstanbul Beykoz'da Mesut Uzun60, beraber yaşadığı Handan Uyaroğlu'nu 41 tabancayla öldürdükten sonra intihar teşebbüsünde bulundu. Mesut Uzun'un daha sonra dostlarını arayarak "Yanlış bir şey yaptım,

Olay sabah saatlerinde Fatih Mahallesi'nde 4 katlı binanın giriş katındaki dairede alana geldi. İddialara göre eşinden ayrılan 2 çocuk babası Mesut Uzun kendisi gibi eşinden ayrılan Handan Uyaroğlu ile takribî 6 ay evvel beraber yaşamaya başladı. 

GÖĞSÜNDEN VURDU

İkili arasında erken saatlerde belirsiz sebeple kavga yaşandı. Münazaranın bir anda kavgaya dönüşmesi üzerine Mesut Uzun ruhsatsız silahı ile Handan Uyaroğlu'nu göğsünden vurdu. Uzun evin içinde gelişigüzel ateş etmeye devam etti.

Beykozda kadın cinayeti Arkadaşlarını arayıp yanlış yaptım demiş

Mermilerden biri caddedeki vasıtanın sırçasına isabet etti. Mesut Uzun daha sonra dostlarını arayarak "Yanlış bir şey yaptım, güç durumdayım ben gidiyorum" dedikten sonra telefonu kapattı. Uzun daha sonra aynı silahla başına ateş ederek canına kıymak istedi.

Dostlarının ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık takımları geldi. İçeriye giren takımlar Mesut Uzun ve Handan Uyaroğlu'nu yerde kanlar içinde uyurken buldu. Kısa müddette gelen sağlık takımları, yaptığı analizde Uyaroğlu'nun hayatını kaybettiğini, Uzun'un ise yaralı olduğunu tanımladı. İlk müdahalenin ardından Uzun, ambulansla Paşabahçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olay yeri ve savcının tahlilinin ardından Handen Uyaroğlu'nun cenazesi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

DOSTLARINI 'ARAYARAK YANLIŞ YAPTIM' DEMİŞ

Semtte esnafından Hakan Aras, "Sabah 06.00 sıralarında silah sesleri dinlenmiş. 08.00 gibi de polis ve ambulans geldiğini gördük" diye konuştu. Dayanak etmek için konuta girdiğini söyleyen Halil Bozkurt ise, "Ambulans geldi ve dayanak istediler. İçeri girdiğimizde bir birey yaralı, bir bireyin de ölüm ettiğini gördüm. Daha evvel de münakaşa ediyorlarmış. Kavga gelişince kadını vurmuş" diye konuştu.

Komşuları Fazlı Gedik de "Sabah saatlerinde dostlarını arayarak 'Yanlış yaptım, güç durumdayım ben gidiyorum' demiş" biçiminde konuştu.

Polisin olayla alakalı soruşturma sürüyor.