Beylikdüzü'nde eski nişanlı dehşeti! Kadının bindiği taksiyi takip etti, çarparak durdurdu, şoförü darbetti

Beylikdüzü'nde eski nişanlı dehşeti! Kadının bindiği taksiyi takip etti, çarparak durdurdu, şoförü darbetti

Beylikdüzü'nde, daha önceki nişanlısı tarafından şiddete uğrayan kadını kurtarmak için taksisine alan sürücü, saldırganlar tarafını hırpalandı. Kadının ve taksi sürücüsünün davacı olduğu saldırganlar,

Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde dün gece saatlerinde, hırpalanan bir kadını taşıtına alan taksi sürücüyü, iki kuşkulunun hamlesine uğradı. Kadının daha önceki nişanlısı ve dostu olduğu bilinen kuşkulular, hareket eden taksiyi arabalarıyla takip etti. Saldırganları sıçramak isteyen sürücü evvel benzinliğe girdi, daha sonra sokağa çıktı. 

ÇARPARAK DURDURDU, ÜZERİNE ÇIKIP ZIPLADI

Etraftakiler korkuya düşüren hamle hadisesini cep telefonu kamerasıyla kaydoldu. Görüntülerde saldırganlar taksiyi çarparak durdurduğu görülüyor. Saldırganlardan birisinin taksinin üzerine çıkıp zıplamaya başlıyor. Öteki saldırgan ise taksi sürücüsüne hakaret ediyor. Taksicinin polisi aradığını gören saldırgan, sürücünün peşinden koşup, tartaklamaya başlıyor. Kuşkulular fobiden taksinin içinde saklanan kadına yine saldırıyor.

Beylikdüzünde eski nişanlı dehşeti Kadının bindiği taksiyi takip etti, çarparak durdurdu, şoförü darbetti

Hadise yerine gelen polis ekipleri, iki kuşkuluyu ifadelerini almak üzere karakola götürdü. Kadın, sağlık misyonlularının müdahalesi sonrası ambulansla sağlık kurumuna kaldırıldı. Taksi sürücüyü ise ayakta rehabilitasyon edilerek evine sevk edildi. Kadın ve taksi sürücüsünün davacı olduğu saldırganlar, emniyetteki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edildi. Kuşkulular çıkarıldıkları duruşma tarafından özgür vazgeçildi. 

"ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTI"

Kadını kurtarmak isterken daha önceki nişanlısı tarafından darbedilen taksi sürücüyü Temel Vural, "Taksiyi aldım, yukarıya doğru çıkarken, bir kadını darbettiklerini gördüm. Kadın bir biçimde ellerinden kurtuldu. Benim vasıtama doğru geldi. Ben de vasıtama aldım. Bütün otomobile binemeden, bir tanesi gelip iki taşıt arasında sıkıştırdı. Kadın taksiye bindi. Hareket ettim, kurtulmak için manevra yapıp, benzinliğe girdim. Beni takip ettiler. Taksime arkadan çarptılar. Çarpmanın tesiri ile taşıt döndü. Taşıtın üzerine çıktı zıpladı. İnip, beni kovaladılar. Benzinlikte darbetmeye başladılar. Daha sonra bir tanesi, taksinin içine binip, kadını darbetti" dedi.

Beylikdüzünde eski nişanlı dehşeti Kadının bindiği taksiyi takip etti, çarparak durdurdu, şoförü darbetti

Vural, "Bana sorarsınız, kadını resmen öldürmeye çalıştı. Kadın otomobile bütün binememiş olsaydı, daha makûs olurdu. Bir bacağı dışarıda kaldı. Bacağından ciddi biçimde yaralanmış. Kadını öldürebilirdi. Üzerinde kesici yada ateşli bir silah yoktu. Şayet üzerinde bir şey olmuş olsaydı bana da ciddi hasarlar verebilirdi" ifadelerini kullandı.

Beylikdüzünde eski nişanlı dehşeti Kadının bindiği taksiyi takip etti, çarparak durdurdu, şoförü darbetti

"KADINI KURTARMAK İSTEMİŞ"

Taksi sürücüsüyle aynı durakta çalışan Bilal Ayata, "Dostumuz kadının darbedildiğini görünce taşıtına alıyor. Kadını kurtarmak için böyle bir şey yapıyor. Saldırganlar da onları takip ediyor. Abimizin otomobiline çarpıyorlar. Kadını darp edip, sonra dostumuza saldırıyorlar. Kadın hala sağlık kurumunda rehabilitasyon altında" dedi. Taksicinin aldığı darbeler sebebiyle evinde dinlendiğini söyleyen Ayata, "Biz bu hadisenin peşini vazgeçmek istemiyoruz. İki saldırgan da şu an özgür. Dostumuz çok ağır darbeler almış, hala evinde dinleniyor" dedi.