Beyza'nın anlattıkları kan dondurdu! İmam nikahlı eşini arayıp 'Nasıl olmuş aşkım?' demiş

Beyza'nın anlattıkları kan dondurdu! İmam nikahlı eşini arayıp 'Nasıl olmuş aşkım?' demiş

Antalya'nın Alanya ilçesinde, ufaladığı sevgilisinin arabada vurduğu Beyza Yurttaş 24, yaşadığı korkuyu anlattı. Yurttaş, “Kezlerce vurdu. Her tarafım kan olduktan sonra imam nikahlı eşini aradı,…

Alanya'nın Konaklı Mahallesi'nde oturan Beyza Yurttaş, 3 gün evvel daha önceki sevgilisi B.Y. tarafından Avsallar Mahallesi'nden arabayla alınarak, vuruldu. Bayılana kadar hırpalanan Yurttaş, daha sonra B.Y tarafından evinin önüne vazgeçildi. Bir elektrikçinin baygın halde bulduğu Yurttaş, daha sonra jandarmaya giderek B.Y.'den davacı oldu. Jandarma hadisenin ardından B.Y.'yi tutarak nezaretine aldı. Karakolda ifade veren B.Y. harekâtlarının ardından adli hakimiyet koşuluyla özgür bırakıldı.

YENİDEN NEZARETİNE ALINIP, TUTUKLANDI

Sosyal medyada dün süratle dağılan resim ve yayımlanan haberlerin ardından harekete geçen savcılık karara itiraz etti ve B.Y. hakkında tutma kararı çıkartıldı. Bunun üzerine Konaklı Karakol Komutanlığı takımları, kuşkuluyu tutmak için çalışma başlattı. B.Y. evine girmeye çalıştığı esnada jandarma tarafından tutularak nezaretine alındı. Dün akşam adliyeye sevk edilen B.Y. hapsedilerek cezaevine sevk edildi.


Beyzanın anlattıkları kan dondurdu İmam nikahlı eşini arayıp Nasıl olmuş aşkım demiş

YAŞADIKLARINI GÖZYAŞLARI İÇİNDE ANLATTI

Beyza Yurttaş, yaşadıklarını gözyaşları içerisinde DHA'ya anlattı. Vaka günü kaçmak için şehir dışına gitmeyi tasarladığını söyleyen Yurttaş, B.Y. ile geçen kasım ayında tanıştıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Tanışma safhasındaydık, konuşuyorduk. Sosyal medyadan birisi bana 'Konutlu' dedi. 'Ben konutlu değilim' dedi, e-devletine girdim baktım, konutlu dokunulmuş. Konutlu olduğunu bildim ve bundan iki hafta evvel ufaladım. Şanlıurfa'ya gittim, uzaklaştım. Geri geldiğimde erkek kardeşi aradı, beni vefatla tehdit ettiler. Karakola gittim davacı oldum, bütün karakoldan çıkarken eşi bana saldırdı. Ondan da davacı oldum. Sonra buradan kaçmak istedim zira 'Ben seni burada yaşatmayacağım. Konaklı'da yürümeyeceksin' dediler. Küfürler ederek vefat tehditleri savurdular. Ben de kaçacaktım, her yerde beni aramış. Gülşen diye bir kız beni aradı, 'Abla gitmeden son bir kez göreyim' dedi. Ben de ona konum attım, bir baktım araba yanaştı o an can vereceğimi hissettim. Otomobile aldı, ön koltuğa oturttu, otomobili kilitledi, sürmeye başladı. Otomobilden sıçrayacaktım, sıçrayamadım. Kezlerce vurdu. Her tarafım kan olduktan sonra imam nikahlı eşini aradı, 'Nasıl olmuş aşkım' dedi. 'İyi yapmışsın aşkım azıcık da benim için vurur musun' dedi. Görüntülü konuşurken kezlerce onun için de vurdu. Kadın, 'Aferin aşkım, teşekkür ederim ellerine sıhhat' dedi. Daha sonra benim dostumu aradı. 'Birazdan tecavüz edeceğim iyi izleyin' demiş. Baygın bir haldeymişim. Sonra konutumun önüne atmışlar. Bir elektrikçi bulmuş beni. Jandarma gelmiş. O an kanlar içerisindeyken şuurum yokken can vereceğimi hissettim. Orada gerçekten can verebilirdim. Dışarıda bana tekerrür saldırmayacağının garantisi yok. Daha evvel de bir hayli kez darbetmişti ama bu kadar şiddetli hırpalamamıştı. Evvelden 5-6 kere vurmuştu."


Beyzanın anlattıkları kan dondurdu İmam nikahlı eşini arayıp Nasıl olmuş aşkım demiş

'ÇOK KORKUYORUM ZİRA ÇOK EFORLU'

Daha evvelden de şiddet görmesine karşın korktuğu için dağılamadığını dile getiren Yurttaş, “Çok korkuyorum zira çok eforlu. Devamlı sağ eliyle vuruyor ve fazla efora sahip. 15 yıl iffet cinayetinden cezaevinde uyumuş birisi. Beni öldüremez mi, öldürür ki öldürecek" diye konuştu.

'CAN VERMEK İSTEMİYORUM'

Kendisinden dağılmak istediği için B.Y.'nin şiddet uyguladığını aktaran Yurttaş, şunları söyledi:

“Ben kaçacaktım, Karadeniz'e gidecektim. Akşam olmasını bekledim. Ama araba yaklaştığına öleceğimi sezmiştim. Arada durdu, vurdu. Telefonumu atmışlar, nereye attılar öğrenmiyorum. Beni can verdi diye vazgeçmişler. Arkadaki kız 'Abi yapma' dedi. 'Sus' dedi, sövdü. Ona da elini kaldırdı. 'Tamam abi haklısın' dedi ve kız hiçbir şey yapamadı. Şu anda o kız da konuşmuyor. 'Ben bir şey görmedim. O hırpalamadı, biz öyle aldık onu' diyor. Otomobile beni öyle aldıklarını söylüyorlar. Öyle alan bir insan beni sağlık kurumuna neden götürmedi. Baygın bir halde atıyorlar ve beni sağlık kurumuna götürmüyorlar. Madem destek ettiniz beni konutuma kadar çıkarabilirdiniz. Yalan söylüyorlar. Kendisi yaptı. En azından sağlık kurumuna götürebilirlerdi. Öyle bulduğunuz bir bayanı kim olsa sağlık kurumuna götürürdü. En azından evine çıkarırdı, yatağına yatırırdı. Ama beni baygın bir haldeyken başkası buluyor. Ben can vermek istemiyorum. Yalvarıyorum. Ben gerçekten can vermek istemiyorum. Ben değişikleri gibi olmak istemiyorum. Kesin bana yeniden bir şey yapacak. Başkaları gibi can vermek istemiyorum."