Bıçaklı saldırgan ayağından vurularak etkisiz hale getirildi

Bıçaklı saldırgan ayağından vurularak etkisiz hale getirildi

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde elinde ekmek bıçağı ile etrafı rahatsız eden Murat Arslantaş 35, hadise yerine gelen polise direndi. Polisin ayağına ateş etmesiyle tesirsiz hale getirilen…

Elinde ekmek bıçağı ile caddede yarı üryan dolaşan Murat Arslantaş'ı gören mahalle sakinleri polise haber verdi. Arslantaş, ihbar üzerine hadise yerine gelen polis ekibine saldırdı. Evvel vasıtanın sürücü tarafında bulunan sırçayı kıran Arslantaş, daha sonra polis memurunun üzerine yürüdü. Arslantaş'ın üzerine yürüdüğünü gören polis, dört el ateş etti. Ayağından yaralanan Arslantaş, polislerin kendine müdahale ettiği sırada vasıtanın boş oluşundan yararlanarak direksiyona geçti. Kaçmaya başlayan Arslantaş, takribî 2 km sonra kendisini takip eden polis ekipleri tarafından durduruldu. Kuşkulu açılan ihtar ateşi ile tesirsiz hale getirildi.

BİR HAYLİ KABAHATTEN KAYDI BULUNUYOR

Hadise sırasında ayağından yaralanan Arslantaş, gelen 112 takımlarının yaptığı ilk müdahale sonrası sağlık kurumuna kaldırıldı. Cezaevinden yakın tarihte çıktığı bilinen Arslantaş'ın; yağma, hırsızlık, uyuşturucu ticareti yapma, çocuk istimarı gibi kabahatlerden çok rakamda kaydı olduğu ortaya çıktı. Arslantaş'ın rehabilitasyonu sağlık kurumunda devam ederken, polis vakayla alakalı analiz başlattı.
Bıçaklı saldırgan ayağından vurularak etkisiz hale getirildi