Biden söz vermişti: ABD, büyük utancından kurtulmaya çalışıyor

Biden söz vermişti: ABD, büyük utancından kurtulmaya çalışıyor

Amerika Birleşik Devletleri Korunma Bakanlığı Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika hududundaki duvar inşaatı kontratlarını iptal ediyor. Trump idaresinin muhacir siyasetini değiştirmekte…

Amerika Birleşik Devletleri Korunma Bakanlığı, başlangıçta askeri vazifeler için dağılan fonları kullanan Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika hududundaki duvar inşaatı kontratlarını iptal ediyor. Trump yönetimi, hudut duvarına ek bariyerleri inşa etmek için askeri fonlarını kullanılmıştı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, vazifeye gelmesinin hemen ardından ilk eylemlerinden biri olarak Amerika Birleşik Devletleri ile Meksika hududundaki duvar inşaatının durdurulmasını buyurmuş ve kullanılan fonların gözden geçirilmesi çağrısında bulunmuştu. Bu kapsamda Korunma Bakanlığı yaptığı açıklamada, tüm hudut duvarı inşaatı kontratlarını iptal ettiğini belirtti.

Pentagon lafçısı Jamal Brown Korunma Bakanlığı ismine yaptığı açıklamasında “Başkanının beyanına uygun olarak Korunma Bakanlığı, başlangıçta askeri çocuklar için mektepler, ortak ülkelerdeki denizaşırı askeri inşaat projeleri, Milli Muhafız ve Yedek teçhizat hesabı gibi öbür askeri vazifeler ve işlevler için hedeflenen fonlar kullanılarak ödenen tüm hudut bariyeri inşaatı projelerini iptal etmeye devam ediyor” dedi.Biden söz vermişti: ABD, büyük utancından kurtulmaya çalışıyor
2019'DA TRUMP, FONLARI KULLANMAK İÇİN ACİL GİDİŞAT BÜLTEN ETMİŞTİ

Jamal Brown “Korunma Bakanlığı, hudut bariyeri projelerini iptal etmek ve müesseseler arası ortaklarla koordinasyon sağlamak için zorunlu tüm tedbirleri almaya başladı. Bugünkü eylem, bu İdarenin halkımızı korunmaya, hizmet eden azalarımızı ve ailelerini desteklemeye devam eden bağlılığını yansıtıyor” ifadelerini kaydoldu.

Amerika Birleşik Devletleri Gümrük ve Hudut Gözetmesine göre, 2019'dan bu yana, Pentagon fonları kullanılarak hudut süresince birden fazla yerde 547 kilometre’den 340 mil fazla inşaat yapıldı. Daha Önceki başkan Donald Trump, 2019 senesinde hudut duvarı için Pentagon fonlarının kullanılmasına izin veren milli bir acil gidişat bülten etti.