Bilgilerini ele geçirip 42 bin 500 lirayı kendilerine aktardılar

Bilgilerini ele geçirip 42 bin 500 lirayı kendilerine aktardılar

İstanbul'da kendini bankacı olarak tanıtan bireyler, telefonla arayıp oyaladıkları Tolga Kavaklı'nın banka hesabındaki 42 bin 500 lirayı kendi hesaplarına geçirdi. Şahsi bilgilerinin ele geçirildiğini

Hadise, 4 Ocak'ta, Büyükçekmece'de alana geldi. İddiasına göre, tanımadığı bir numaradan aranan Tolga Kavaklı, telefonu açtı. Karşısındaki bireyler Kavaklı'ya kendisini bankadan aradıklarını ve banka hesabının Büşra Kocatürk adlı biri tarafından ele geçirildiğini söyledi. Bu sırada Kavaklı'ya ait tam şahsi bilgileri de sayan bireyler, Kavaklı'nın güvenini kazandı. Kavaklı bir müddet telefondan kendisine yapılan bilgilendirmeleri dinledi ve daha sonra telefonu kapattı. Kendisini arayan güya banka numarasını arayan Kavaklı, hattın kullanılmadığını görünce banka hesabını hakimiyet etti. Bankadaki 50 gram altınının olmadığını fark eden Kavaklı, bankaya giderek mevzuyla alakalı bilgi verdi fakat banka Kavaklı'ya yapabilecekleri bir şey olmadığını söyledi.

Bilgilerini ele geçirip 42 bin 500 lirayı kendilerine aktardılar

Polise giderek kabahat ilanında bulunan Tolga Kavaklı yaşadıklarını anlattı. 42 bin 500 liralık hasarı olduğunu kaydolan Kavaklı, harekât sırasında rastgele bir bilgilendirme iletiyi almadığını iddia ederek, "Beni bu ayın 4'ünde aradılar ve banka hesabımın Büşra Kocatürk tarafından ele geçirildiğini söylediler. Sonra benim tam bilgilerimi söylediler. Telefon numaramı, konut adresimi, iş adresimi, anne ve babamın ismini saydılar. Meğerse beni meşgul etmek için aramışlar. O sırada hesabımdan Elektronik Fon Transferi operasyonu yapıyorlar. Hesabımdaki para Büşra Kocatürk adlı birinin hesabına aktarılıyor. Ben telefondayken de bana para çıkışı olduğuna dair hiçbir bilgilendirme iletiyi gelmedi. Onlar telefonu kapatınca ben onları aradım 'numara kullanılmıyor' dedi. Bütün o sırada bana ileti geldi, hesabımdan para çıkışı olduğuna dair. Bu mevzuda bankanın da sarihi var diye düşünüyorum. 42 bin 500 lira alıyorlar. Benim param altındaydı. 50 gram altınımı bozup TL'ye çeviriyorlar sonra da o parayı kendi hesaplarına aktarıyorlar" dedi.

Bilgilerini ele geçirip 42 bin 500 lirayı kendilerine aktardılar