Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler saat 18.00'de

Bilim Kurulu toplanıyor! Gözler saat 18.00'de

Koronavirüs Bilim Heyeti saat 17:00’de video konferans usulüyle bir araya gelecek. Buluşmanın ardından saat 18.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,'nın açıklama yapması bekleniyor.

Koronavirüs Bilim Heyeti saat 17:00’de video konferans usulüyle bir araya gelecek.

Buluşmanın ardından saat 18.00'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklama yapması bekleniyor.

: İlginize Sürükleyebilir On binlerce mağdura bir şok daha... İkinci kere çarpıldılar!Marmara'nın unutulan fay hattı... Uzun senelerdir suskun, uzmanlar uyardı!Millî Eğitim Bakanlığından yeni Kovid-19 kararı

24 SAATTE YAŞANANLAR

Sağlık Bakanlığınca Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

Buna göre, Türkiye'de son 24 saatte 304 bin 864 Kovid-19 testi yapıldı, 23 bin 638 şahsın testi pozitif çıktı, 274 şahıs yaşamını kaybetti, iyileşenlerin rakamı ise 34 bin 402 oldu.

18 yaş üstü popülasyonda birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 81,8, ikinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 62,80 olarak asıllaştı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı rakamı toplam 98 milyon 828 bin 646'ya yükseldi. Kovid-19 ile çaba kapsamında son 24 saatte toplam 847 bin 51 doz aşı uygulandı.

En az bir doz aşı uygulananların oranı azami 10 şehir sırasıyla Muğla, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kilis, Amasya, Kırklareli, Aydın, Yalova ve Balıkesir olarak açıklandı.

En az bir doz aşı yapılanların oranı en az şehirler ise Şanlıurfa, Gümüşhane, Diyarbakır, Mardin, Muş, Batman, Bingöl, Bayburt, Siirt ve Bitlis olarak sıralandı.

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Hadise rakamlarını tutarlı biçimde düşürmeli ve vefatları eksiltmeliyiz. Bunun yolu aşılanma oranını artırmak, cemiyet bağışıklığı sağlanana kadar önlemlere uymaktır. İstediğimiz netice önlemle aşıya, başka bir deyişle bize bağlı!" değerlendirmesinde bulundu.

Koca, Kovid-19'un "Mu" varyantının, Türkiye'de 2 şahısta tespit edildiğini, tehlike haritasında ise ilk doz aşı oranında Mardin ile Muş'un "sarı", Kars, Van ve Niğde'nin "mavi" kategoriye girdiğini bildirdi.