Bilindik savunma

Bilindik savunma

Eşini 28 yerinden bıçaklayan Mehmet Ünver, duruşmadaki ifadesinde “Beni kandırdı. Tartışınca suratıma tükürdü. Kendimi kaybedip bıçakladım. Pişmanım.” dedi.

İSTANBUL Küçükçekmece’de yaşayan güvenlikçi Mehmet Üner ile Sıdıka Üner, 7 sene evvel evlenmişlerdi. Aralarında şiddetli uyumsuzluk vardı. Sıdıka Üner 23 Ekim 2020 günü konuta geç gelince eşi Mehmet Üner tarafından tartaklandı. Mehmet Üner münakaşa sırasında eşini 26 defa bıçaklayarak öldürdü.

‘BÖYLE OLMASINI İSTEMEDİM’

Mehmet Üner, ağırlaştırılmış müebbet mapus istemiyle Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde suçlandığı davada evvelki gün ilk defa hâkim karşısına çıktı. Mahkemeye cezaevinden SEG-BİS’le bağlanan Mehmet Üner, değişik kadın cinayetlerinin kopyası bir korunma yaptı. Mehmet Üner korunmasında, “Daha Önceki eşimin başka erkekle el ele gezdiğini kardeşim Tuğran Öner bizzat görmüştür. Beni birden fazla şahısla kandırıyordu. Ben de kendisini bir erkekle dolaşırken gördüm ancak özel sektörde çalıştığım için işe gitmek zorundaydım ve dolmuşa binip işe gittim. Eşim vaka günü yeniden geç geldi. Kandırma vakaları sebebiyle tartıştık, suratıma tükürdü. ‘İftiharsızsın’ dedi. O an kendimi kaybettim. Bıçakladım. Pişmanım. Böyle olmasını istemedim” dedi.

‘O BIÇAKLA MUZ ATIYORDUM’

Cinayetten hemen sonra verdiği ifadede “Eşimin elindeki bıçağı aldım” diyen Mehmet Üner, bu ifadesini de “Muzu cetmek için elimde bıçak vardı. Muzu dilimleyerek yiyordum. Onunla bıçakladım” diye değiştirdi. Mehmet Üner’in tutukluluk halinin devamına karar veren duruşma, şahitlerin dinlenmesi için mahkemeyi erteledi.