Bill Gates koronavirüse yakalandı

Bill Gates koronavirüse yakalandı

2019'dan beri hayatımızda olan Koronavirüs Kovid-19 dünyanın dört bir yanında can almaya devam ederken Bill Gates'ten flaş bir paylaşım geldi. Gates koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Koronavirüs ile çabaya yaptığı yatırımlarla öğrenilen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Kovid-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Şahsi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gates, 'Aşı olduğum için bahtlıyım' dedi. Ünlü milyarder, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

'Hafif semptomlar yaşıyorum ve tekerrür sağlıklı olana kadar uzmanların önerisi çerçevesince kendimi izole ediyorum.'

BİR SONRAKİ SALGINI ÖNLEMEK İÇİN BUNLARI YAPACAK

Kovid-19'un son Pandemi olmayabileceğini kezlerce dile getiren Gates, yeni bir salgını önlemek için dikkat toplayan bir karar almıştı.

Lüzumlu adımların atılması gidişatında yeni bir pandeminin önlenebileceğini belirten Gates bu kapsamda küresel salgına karşı müdahale ve mobilizasyon için oluşturulan GERM takımı olarak adlandırdığı bir müdahale takımına senede 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıklamıştı.

Gates'in tasarıyı mevzubahisi yatırımın yanı gizeme dünya çapında teşhis ve sağlık sistemlerine müteveccih Ar-Ge'ye daha fazla destek sağlamayı da kapsıyor.

Bill Gates koronavirüse yakalandı

PANDEMİYE KARŞI 3 BİN ŞAHSİYET ORDU

GERM'in tek önceliği pandemiyi önlemek olan 3 bin şahsiyet bir müdahale takımı olacağının altını çizen Gates, GERM takımlarının epidemiyologlar ve bilgi bilimcilerinden lojistik uzmanlarına ve irtibat ve diplomasi yeteneklerine sahip olan bir dizi uzmandan oluşacağını belirtiyor.

Gates küresel sağlık ordusu olarak lanse edilen GERM'in ana niyetini 'Vazife, salgınları pandemi haline gelmeden durdurmaktır' biçiminde özetliyor.

Çünkü Gates, Kovid-19'un dağılmasını ilk 100 gün içinde durdurabilseydik, virüs sebebiyle can verenlerin yüzde 98'inden aşırısının bugün hayatta olacağı görüşünde.

How to Prevent the Next Pandemic Bir Sonraki Pandemi Nasıl Önlenir adlı kitabın 3 Mayıs'ta çıkacağını belirten Gates geçtiğimiz haftalarda kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer vermişti;

'Kitapta, sadece gelecekteki pandemileri durdurmak için değil, aynı zamanda bu süreçte dünyadaki herkes için daha iyi sağlık hizmeti sağlamak için atabileceğimiz emin adımları ortaya koyuyorum. Bu salgından bilebileceğimiz dersleri, hayat kurtarmak için gereksinim dinlediğimiz yenilikleri ve patojenleri erken ve adaletli bir biçimde durdurmak için gereksinim dinlediğimiz yeni vasıtaları özetliyorum.'