Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım'dan HDP il binası önündeki ailelere ziyaret

Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım'dan HDP il binası önündeki ailelere ziyaret

Diyarbakır'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 233 ailenin evlat nöbeti 738’inci gününe girdi. AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, ailelerin HDP şehir

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, ailelere destek emeliyle HDP şehir binası önüne gelerek ziyarette bulundu. Ziyarette Yıldırım'a Vali Münir Karaloğlu ile AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal da eşlik etti. Yıldırım, ailelerle sohbet ederek meselelerini ve arzlarını dinledi, çocuklarına kavuşmaları beklentisinde bulundu.

Ziyaret sonunda açıklama yapan Yıldırım şunları söyledi:

"Bir anne olarak annelerin acısını çok iyi seziyorum. Allah basitlik versin. Her zaman arkalarındayız. Onların sesinin duyurulması PKK'ya büyük bir darbedir. Onların önünü keser. Caydırıcıdır. Allahın İzniyle bundan sonra başka anneler bu biçimde ağlamasın, vicdanları yanmasın. Bu annelerin de bir an evvel evlatlarına kavuşmaları için dua ediyorum. Allahın İzniyle tez elden evlatlarına kavuşurlar." 

EVLAT NÖBETİ

Diyarbakır’da oğlu Mehmet Akar’ın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirtip HDP şehir binası önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar’ın evladına kavuşması, öteki aileler için de umut oldu. Hacire Akar’ın da çağrısıyla çocuklarına kavuşmak isteyen aileler, 3 Eylül 2019’da HDP binası önünde oturma eylemine başladı. 233 ailenin 738 gündür sürdürdüğü evlat nöbetinde Hacire Akar ile beraber çocuklarına kavuşan aile rakamı 32 oldu.