Bir ailenin kâbusu oldular! Evin her yerinden yılanlar çıkıyor

Bir ailenin kâbusu oldular! Evin her yerinden yılanlar çıkıyor

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Çukurca köyünde yaşayan Oyman ailesine ait evin her tarafından çıkan yılanlar korkutuyor.

Yüksekova merkeze 17 km uzaklıkta bulunan Çukurca köyünde yaşayan Oyman ailesi, son yarıyıllarda yaşadığı yılan fobisi sebebiyle konutlarında sanki diken üstünde yaşıyorlar. Öğle saatlerinde evin her tarafından çıkan yılanların özellikle halı ve yastık altı ile kapı aralarında görülmesi aileyi korkutuyor. 3 minik çocuklarını yılanlardan dolayı akrabalarının konutlarına yollayan aile, yılanların fobisiyle geceleri dahi güç uyuyor.

“YILANLARIN FOBİSİNDEN DOLAYI GECELERİ UYUYAMIYORUZ”

Evin her tarafından yılan çıktığını belirten Ayşe Oyman, “Bizde köye yakın bir yerde konut yaptık. İlk başlarda yılanlar yoktu. Son 2 yıldır konutumun her tarafından yılanlar çıkıyor. Bazen yemek yaptığım fırının üzerinde dahi çıkıyorlar. Artık konutumda çalışamaz hale geldim. Çocuklarım bazen konutta oluyor, onlar da korkuyorlar. Bende onları arada bir akrabalarımızı yolluyorum. Geceleri bazen uyuyamıyoruz, fobiden yatağımıza kazanç diye. Ben gerçekten yetkililerden destek bekliyorum. Tek fobim çocuklarımdır. Her dakika panik içindeyiz. Artık başka konut istiyoruz. Zira bu konut artık yılan evine dönüşmüş vaziyette. Zati parasal vaziyetimizde iyi değil. Bu fobiden artık kurtulmak istiyoruz” dedi.

TAKIMLAR ANALİZLERDE BULUNDU

Köy Muhtarı Fevzi Oyman, ailenin kendisine bilgi verdiğini ifade ederek, “Sürüklediğimiz görüntüleri kaymakama, sosyal dayanaklaşma ve dayanışma vakfı ile tarım ve orman müdürlüğü yetkililerine şehirlettik. Bugün takımlar geldiler. Burada analizlerde bulundular. Yılanları da burada sabah gördük. Ailenin gidişatı iyi değil. Bu yılanlı konutta yaşamaları artık güç. Allahın İzniyle yetkililerimiz lüzumlu desteklerini sağlayacaklar aileye. Zira bu yılanlar evin her tarafından çıkıyor. Allahın İzniyle aileyi yeni konuta kavuştururuz” ifadelerini kullandı.

“YETKİLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Aile reisi Fikret Oyman ise evin her tarafında yılanlar çıktığını söyleyerek, “Elimizdekileri bu evin üretimine verdik, şu anda gidişatımız yok. Evin her tarafından çıkan yılanlar hakikatinde daha çok çocukları korkutuyor. Bu konut yaşanmaz vaziyete geldi. Ailece artık diken üstündeyiz. Zira çıkma saati belirli olmayan yılanların fobisi gece dahi uyumamıza mani olmaktadır. Bizde yetkililerden lüzumlu destekleri bekliyoruz” biçiminde konuştu.