Bir anlık dalgınlık felakete neden oluyordu... Denizin ortasında böyle buldular!

Bir anlık dalgınlık felakete neden oluyordu... Denizin ortasında böyle buldular!

Yazın gelmesiyle beraber tatil yapmak için sahil beldelerine akın akın giden tatilciler sık sık denizde yaşanan somurtkanlıklarla karşılaşıyorlar. Bazen doğa şartları sebebiyle yaşanan kazalar…

Tunus'un kuzeydoğu kesimindeki Cap Bon yarımadasında bir sahil kasabası olan Kelibia'da dün yaşanan fobi dolu anlar sanki görenlerin vicdanını ağızlarına getirdi. Kumsalları Akdeniz'in en hoş plajları olarak kabul edilen bölge sıcak yaz günlerinde tatilci akınına uğruyor. Plaj, dün de her zamanki gibi oldukça kalabalık idi.

Bir anda kumsalda güneşlenen yurttaşların fark ettiği vahim gidişat ise orada bulunan herkesin fobiden minik dilini yutmasına neden oldu. Kıyıdan neredeyse 2 km sarihte pembe renkli bir cisim görenler anında sahildeki cankurtaranlara haber verdiler.

Gidişata hemen müdahale eden misyonlular suya sıçrayarak süratle surattılar ve gördükleri manzara karşısında afallamışa döndüler. Denizin ortasında, can simidine oturtulmuş yalnızca bir yaşındaki bir kız bebek mucize yapıtı sağ olarak kurtarıldı.Bir anlık dalgınlık felakete neden oluyordu... Denizin ortasında böyle buldularSosyal medya paylaşım sitesi Reddit'te minik kızın kurtarıldığı anlar video olarak yayınlanınca vaka viral haline geldi.

Dün akşam üzeri 5 sularında yaşanan hadisede bebeğin içinde oturduğu can simidinin güçlü rüzgar tarafından sarihlere doğru çekildiği düşünülüyor. Minik çocuğun anne ve babasının vaka anında plajda oldukları ancak gidişatı fark etmedikleri açıklanırken ailenin 'bir anlık dikkat parçalaması' neticeyi böyle bir vaka yaşandığını söyledikleri ifade edildi.

Kurtarılarak ailesine teslim edilen bebeğin gidişatının iyi olduğu ve rastgele bir fiziksel kasveti olmadığı açıklanırken aile sosyal medyada tenkit yağmuruna tutuldu.Bir anlık dalgınlık felakete neden oluyordu... Denizin ortasında böyle buldularBebeğin bulunduğu noktanın karaya olan uzaklığı

Reddit'te paylaşılan ve vaka anında orada bulunan bir jet ski'den çekilen videonun görüntüleri can simidinin kıyıdan ne kadar uzağa gittiğini ve bu kısmet yapıtı asıllaşan kurtuluşun hakikatinde ne kadar mucizevi olduğunu ispatlar gibiydi.

: İlginize Sürükleyebilir Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ehemmiyetli açıklamalar'Vaka rakamı çoğalıyor' deyip uyardı! Sağlık Bakanı Koca'dan bayram açıklamasıBeykoz'da yurttaş başkaldırıda! İstila ettiler: Ağaçlarda, konutların duvarlarında dahi var