Bir ay önce 18 yaşına bastı! İşte dün yapılan seçimi kazanan Ali Külekçi'nin ilk sözleri...

Bir ay önce 18 yaşına bastı! İşte dün yapılan seçimi kazanan Ali Külekçi'nin ilk sözleri...

Samsun'un Havza ilçesinde yapılan muhtarlık tercihinde Ağcamahmut Mahallesi'nin muhtarı 18 yaşındaki Ali Külekçi oldu. Ali Külekçi, "18 yaşıma gireli 25 gün oluyor. Lise mezunuyum. 18 yaşıma…

Yüksek Tercih Heyeti Yüksek Seçim Kurulu tarafından bazı şehirlerdeki 752 köy ve semtte farklı sebeplerle boş bulunan muhtarlık veya ihtiyar kurulu için yapılan tercihte, Havza Ağcamahmut Mahallesi'nin yeni muhtarı da tanımlandı.

Daha Önceki muhtar Ali Zengin'in ölümü sebebiyle yenilenen tercihte iki ad aday oldu. Elli dört seçmenin bulunduğu semtte 53 rey kullanıldı. Tamamı geçerli sayılan reylerin 37'sini alan 18 yaşındaki Ali Külekçi muhtar seçildi, değişik muhtar adayı Cemal Çil ise 16 rey aldı. Mahalle sakinleri genç muhtarı tebrik etti.

Ali Külekçi, Anadolu Ajansı muhabirine, Türkiye'nin en genç muhtarlarından biri olduğu için mutlu ve coşkulu olduğunu söyledi.
Külekçi, "18 yaşıma gireli 25 gün oluyor. Lise mezunuyum. Şehit Recep Şahin İşli ve Teknik Anadolu Lisesinden bir ay evvel mezun oldum. 18 yaşıma girdiğimde böyle bir düşüncem oluştu. Kaderimi ve kendimi sınamak istedim. Muvaffak Oldum ve çok mutluyum." ifadesinde bulundu.

Bir ay önce 18 yaşına bastı İşte dün yapılan seçimi kazanan Ali Külekçinin ilk sözleri...Külekçi öncelikli maksadının birlik ve beraberlik içinde semtine hizmet etmek olduğunu belirterek, "İlk olarak dışarıdan üniversiteyi tamamlamak istiyorum. Köyümde kalıp çiftçilik yapmayı tasarlıyorum. Uzun seneler semtime hizmet etmek istiyorum. Destek veren, vermeyen herkese teşekkür ederim. İki ay evvel ani bir rahatsızlık sebebi ile kaybettiğimiz muhtarımız aynı zamanda yakınım Ali Zengin'i saygı ve sevgi ile rahmetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin." diye konuştu.

Mahalle durgunlarından Şenay Koçak da gençlere şans tanımak istediklerini, genç birinin semtlerinde muhtar seçildiği için mutlu olduklarını ifade etti.

Bir ay önce 18 yaşına bastı İşte dün yapılan seçimi kazanan Ali Külekçinin ilk sözleri...