Bir başkaydı eski bayramlar

Bir başkaydı eski bayramlar

Politikler daha önceki günlerini ve bayram hatıralarını, “Ah o daha önceki bayramlar” diyerek Hürriyet’e anlattı. Bayram sabahı neler yaşadılar? Bayramlıklarını giyip, ilk ne yaptılar? Bayram…

COŞKUDAN UYUYAMAZDIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı: Bayram günleri sevinçderi uyku yakalamaz, geç uyurduk. Sabah kalkma zamanı gelince biraz bir seslenmeyle ayağa fırlar, acilen bayramlıkları giyer, dört kmyi yıldırım gibi yürür, bayram namazının kılındığı köy camisine inerdik. Namaz bitince bayramlaşma yapılırdı. Biz de daha çok harçlık beklentisini gezerdik. Bayramlarda herkes, her şey hoş kazançtı. Bayram bitmesin isterdik.

Bir başkaydı eski bayramlar

ÇOK BEĞENDİĞİM BİR KUZUM VARDI

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal: Çocukluğumda Kahramanmaraş Elbistan’da bahçemize giderdik. Bu resim yıl 1969’dan. Çocukluğumda çok beğendiğim bir kuzum vardı, onunla bahçedeyiz. Çocukluğumun bayramları büyük bir sevinç ve heyecan demekti. Bugün de çocuklarımla bayramların sevinç ve heyecanını yaşamak benim için büyük mutluluk. Hayat hoş bir masal çocuklar için. O hoşluğu arttırmak gerek.

Bir başkaydı eski bayramlar

BÖREKSİZ, TATLISIZ BAYRAM OLMAZ

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka: Birbirine çok bağlı bir aileyiz. Bayramlarda kesinlikle bir araya kazancız. Annem kol böreği ve bayram tatlısı yapar. Sabah banyo yapılır, erkenden kahvaltı edilir. Sonra ailece toplanır. Bu resim de yeniden toplandığımız 15 sene kadar evvelki bir bayrama ait.

Bir başkaydı eski bayramlar

DANAYI KAYBETMİŞTİM

CHP Milletvekili Veli Ağbaba: Annem ve babamın Almanya’ya gurbetçi olarak gitmesinden sonra beş kardeş Malatya’da köyde kalmıştık. Bayramlarda köyde olurduk. Hafta sonları dana gütmeye gidiyordum. Bir gün yeniden yayılmaya götürdüğüm danalardan birini kaybettim. Köylülerin takviyesiyle danayı bulabilmiştik.

Bir başkaydı eski bayramlar

YENİ AYAKKABIMA SARILIR YATARDIM

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici: Bayramlar çocuklar için şenliktir. Bizim zamanımızda harçlıklar bozuk paralarla verilirdi. Ben de harçlık toplardım. Bayramları iple sürükler, yeni alınan pabuçlarıma sarılır yatardım. Bayram benim için, kalabalık bir aile, bayramlık ve harçlık demektir.

Bir başkaydı eski bayramlar