Bir otomotiv devi daha duyurdu! Birçok ülkede üretim durdurma kararı aldı

Bir otomotiv devi daha duyurdu! Birçok ülkede üretim durdurma kararı aldı

Yonga kasveti araba üreticilerini vurmaya devam ediyor. Son olarak General Motors, eylül ayında Kuzey Amerika kuruluşlarının çoğunda yapımı durduracağını duyurdu.

Yonga kasveti nedeniyle General Motors yeni aldığı kararı duyurdu. Firma, Amerika Birleşik Devletlerinde dört, Meksika'da üç ve Kanada'da bir fabrika, sahaya bağlı olarak iki haftaya kadar kapanacak.

Yonga krizi nedeniyle karantinaların ardından yaşanan arzla yapımlar yine durmaya başladı. Yonga krizi dünyada araba maliyetlerini artırdı ve insanları ikinci el almaya yöneltti.

: İlginize Sürükleyebilir 20 bin hoca atandı... Erdoğan'dan surat surata eğitimle alakalı net ileti!Dünya diken üstünde... Flaş aşı iddiası! Ve en yetkili ad konuştuBu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?

EN KAZANÇLI VASITALARI ETKİLEYECEK

Chevrolet ve Cadillac gibi markaların sahibi olan GM, kapatmanın spor emelli vasıtaları ve bütün ve orta boy kamyonetleri de dahil olmak üzere en karlı vasıtalarından kimilerini etkileyeceğini söyledi.

Etkilenen kuruluşlar arasında Indiana'daki Fort Wayne kuruluşu, Meksika'daki Silao kuruluşu ve Kanada'daki Cami Assembly fabrikası yer alıyor.

Yeni arabalarda genellikle düzinelerce yonga bulunuyor. Ancak araba üreticileri, satışlarda uzun bir düşüşten korkarak, pandeminin başlangıcında yonga üreticilerinin siparişlerini iptal etti.

Bir otomotiv devi daha duyurdu Birçok ülkede üretim durdurma kararı aldı

Şimdi arz derlendikçe, yonga üreticileri buna ayak uydurmak için çaba ediyor. Araba üreticileri de tedarik için kendilerini teknoloji firmaları ve harcayıcı elektroniği sektörü ile doğrudan rekabet halinde buldular.

HABERLER ARKA ARKAYA GELDİ

Bu haftanın başlarında Ford, noksanlık sebebiyle 6 Eylül'den itibaren kamyon yapımını eksilteceğini ve Toyota Motor'un eylül ayı için küresel yapımı yüzde 40 oranında eksilteceğini söyledi.

Son olarak Tesla da Çin’deki fabrikada imal hattının yonga kasveti sebebiyle ağustos ayında 4 gün kesintiye uğradığını bildirdi.

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın