Bir ülke daha adım attı... Gerçek ölü sayısı açıklandı

Bir ülke daha adım attı... Gerçek ölü sayısı açıklandı

Peru'nun ardından bir ülke daha virüse bağlı vefat rakamlarını revize etti. Meksika'da yeni tip koronavirüsten Kovid-19 can verenlerin rakamının açıklanandan 4 bin fazla olduğu bildirildi

Meksika'da, Kovid-19'dan yaşamını kaybedenlerin rakamı, yapılan tahlillerin ardından 223 bin 568 olarak aktüellendi.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinin son 1 seneyi göz önünde bulundurarak yaptığı çalışmalar neticesinde, salgın kaynaklı ölü rakamının açıklanandan 4 bin 272 fazla olduğu belirtildi.

Böylece Meksika'da Kovid-19'dan yaşamını kaybedenlerin rakamı 223 bin 568 olurken olay rakamı ise 2 milyon 413 bin 742 olarak kayıtlara geçti.

Bir ülke daha adım attı... Meksikada gerçek ölü sayısı açıklandı

Meksika Latin Amerika ülkeleri içinde Brezilya'nın ardından Kovid-19 sebebiyle en çok vefatın yaşandığı 2'nci ülke olarak öğreniliyor.

Popülasyonu 126 milyonu aşan Meksika, Kovid-19 bilgilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, "dünyada en çok olayın görüldüğü 15'inci ülke" konumunda bulunuyor.

Peru yeni virüs tablosunu açıkladı... Ölü sayısı bir gecede 2,5 katına çıktıPeru yeni virüs tablosunu açıkladı... Ölü rakamı bir gecede 2,5 katına çıktı

Dün Peru eş bir adım atmış ve Kovid-19'a bağlı vefat tablosunu aktüellediğini duyurmuştu.

Uzmanlar, resmi istatistiklerde asıl vefat rakamının beceriksiz sayıldığı mevzusunda uyardıktan sonra, yetkililer ölü rakamını 69 bin 342'den 180 bin 764'e revize etmişti.

Başka bir deyişle gelen ihtarlar sonrası ülkedeki Kovid-19'a bağlı vefat rakamı bir gecede 2,5 kat çoğalmıştı.

Resmi açıklama sonrası Peru birey başına azami vefat oranının görüldüğü ülke oldu.