Bir yıldır her saniye birlikteler ama birbirlerine ilk kez baktılar... İkizlerin hayata mucize tutunuşu!

Bir yıldır her saniye birlikteler ama birbirlerine ilk kez baktılar... İkizlerin hayata mucize tutunuşu!

Dünya, İsrail'de mucize gibi bir işlemle birbirlerinden parçalayan yapışkan ikizleri konuşuyor. Oldukça ender hakikatleştirilen bir işlemle birbirlerinden parçalayan ikizler bir yıldır her an beraber

2020 senesinin ağustos ayında doğdular. Ama henüz adları yok...

İsrail'de doğan yapışkan ikiz kız kardeşler hem ülke hem de dünya gündemine girdi. Çünkü oldukça ender asıllaştırılabilen ve pozitif sonuçlanması güç bir işlem neticeyi hayatta oldukları bir senenin sonunda kardeşler ilk kere birbirlerine baktı ve bu anlar beynelmilel haber ajansları tarafından dünyaya servis edildi.

Başlarının arttan yapışkan olarak doğan kardeşler İsrail'in Beerşebaa şehrinde Soroka Tıp Merkezi2nde hakikatleştirilen galibiyetli bir işlemle birbirlerinden dağıldı ve sıhhatlerine kavuştu.

12 saat süren operasyon için yapılan hazırlıklar aylar evvelinde başlarken ikiz kardeşlerin kafa üzerindeki saçlı teni için 'Greft' çalışması yapıldı. Bu tıpta 'bedendeki rastgele bir dokunun, bedendeki başka bir bölgeye nakil edilmek emeliyle, bu dokuyu besleyen damar ve asap iletişimi olmadan alınması' işlemine verilen ad. Bu doku parçasının taşındığı beden bölgesinde damar onarımları yapılarak beslenme ihtimali yok.

Bu kritik işlem için İsrail'den ve dünyadan bir hayli uzman hazırlıklara ve operasyona katıldı.

Bir yıldır her saniye birlikteler ama birbirlerine ilk kez baktılar... İkizlerin hayata mucize tutunuşu

Henüz adları konulmayan ikiz kardeşlerin sıhhatlerinin iyi olduğu açıklandı.

Operasyonun yapıldığı tıp merkezinin plastik cerrahi kısmı başkanı İsrail televizyonuna yaptığı açıklamada 'Bebekler kendi başlarına soluk alıp vermeye ve beslenmeye başladı.' müjdesini verdi.

Dünya çapında yalnızca 20 kere hakikatleştirilen bu işlem İsrail'de ise ilk kere yapıldı.

Operasyondan aylar evvel başlarının arasına şişirebilir silikon torbalar yerleştirilen bebeklerin başlarındaki ten bu sayede zaman içinde esnedi. Operasyon sonrasında kafatasları yine yapılandırılınca kardeşlere yeni ten dokusu nakli de yapıldı. Aynı zamanda ikizlerin 3 ebatlı modellendirmelerinden de operasyon esnasından yararlanıldı.

Sağlık Kurumu personeli ve kızların ailesi her şeyin yolunda gitmesine çok coştuklarını sarihlerken ikiz kardeşlerin bu işlem sonrasında tamamen sıhhatli ve banal bir hayat sürecekleri ifade edildi.

: İlginize Sürükleyebilir Surat surata eğitim iletiyi: Erdoğan'dan aşı çağrısıBu poz ile duyurdular... Tüm dünya şoke oldu!Kendini Cumhurbaşkanı bülten etmişti... Taliban sonucunu açıkladı!