'Bir zamanlar photoshop'a hiç gerek yoktu'

'Bir zamanlar photoshop'a hiç gerek yoktu'

Sahnelerin ve sinemanın efsane adı gençlik resmini paylaştı, hoşluğu ile büyüledi.

Ünlü sanatçı Emel Sayın, gençlik resmini Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı. Sarı saçları, deniz mavisi gözleri ile bir yarıyıla danga vuran Sayın, resminin altına "Of of bir zamanlar photoshop'a hiç gerek yoktu" anekdotunu düştü. 

76 yaşındaki Emel Sayın, hala senelere alan okuyor...

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

SENELER ONLARI ÇOK DEĞİŞTİRDİ

Magazin dünyasının ünlü adları çocukluk senelerine ait resimleri zaman zaman sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Kimilerini tanımak muhtemel olmasa da kimileri bir bakışı, bir gülüşü ile hemen kendisini ele veriyor. İşte şimdilerde milyonlarca insanın yakından takip ettiği ünlülerin zaman içindeki başkalaşımları!

'SAÇIMDA 2,5 KİLO JÖLE VAR'

Sosyal medyada yayınladığı videolarla şöhret yolculuğuna başlayan Yasemin Sakallıoğlu 2020 senesinde 'Zengo' filmi ile izleyici karşısına çıkmıştı... Kısa müddette hatrı sayılır bir hayran kitlesi edinen oyuncu seneler evveline ait resmini takipçileri ile paylaştı.

Altına "Resmi yakınlaştırdığınızda hakikatinde saçlarımın kahküllerim kadar kısa olduğunu, geri kalan tüm lüleli saçların postij olduğunu ve saçımda 2,5 kilo jöle olduğunu görebilirsiniz... Zaman her şeyin ilacı" anekdotunu düşen Sakallıoğlu, 'kime benziyorum' diye sordu.

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Instagram'da 6 milyon takipçisi olan ve sahne aldığı tüm mekanları dolduran Yasemin Sakallıoğlu'nun resmine yorum yağdı.

Yasemin Sakallıoğlu'ndan photoshop tepkisi: 35 bireye birden benzemişim, ben böyle miyim?

 

100 BİN ALKIŞ

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Meryem Uzerli'nin sosyal medya hesabından paylaştığı resme alkış yağdı.
Ünlü oyuncunun 9 yaşında Almanya'da çekilmiş resmi takipçilerinin büyük alakasını çekti. Paylaşıma kısa müddette 100 binin üzerinde alkış geldi.

13 YAŞINDAYKEN KEŞFEDİLDİ

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

13 yaşındayken İbrahim Tatlıses tarafından keşfedilen ve 'Didem' şarkısı ile hayatımıa giren Azeri kızı Günel'i andırdınız mı? Onun son halini görenler tanımakta zorlanıyor! Günel şimdilerde 34 yaşında genç bir kadın. O ufak Azeri kızı 21 senede öyle bir değişti ki, daha önceki halini görenler aynı birey olduğuna inanamıyor...

BAŞKALAŞIMI AFALLATTI

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

'Alemin Kıralı' dizisinde canlandırdığı Oben kişiliği ile belleklere kazınan Birsu Demir başkalaşımı ile afallattı. Birsu, dizinin izleyici ile buluştuğu 2011'de 12 yaşındaydı... Şimdi 20'li yaşlarının başında bir genç kız olan Birsu Demir, resmini Instagram'da takipçileri ile paylaştı. Demir, resmin altına "Make up sanatkâr kankanız varsa, kısmetlisinizdir" anekdotunu düştü.

HOŞLUĞU PATENTLİ

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Omuzlarına dökülen ıslak saçları... Genç kızları aratmayan pozu... Bu resim çekildiğinde henüz 2,5 yaşında ve yaşayacaklarından habersiz... Resimdeki birey, hoşluğu dünya çapında patentli olan Azra Akın!

ŞIMARIKLIK DA VARDI...

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Boyundan bağlı siyah giysisi, yanılgısız fiziği, omuzlarına dökülen saçları ile nesnele poz veren bu genç kız 'Delil' dizisi ile tanınan çıkan Sera Tokdemir...
Tokdemir, 18 sene evvel çekilen resmini sosyal medya hesabından paylaşıp altına bu anekdotu düştü:

"Yaş 21..Mersin’in en hoş kızı derlerdi bana... Neydi sahi en hoş olmak? Kaşı gözü en hoş olmak mı? Usu mu? Fikri mi? Eğitimi mi? Ailesi mi? Hepsi mi? Bi fikrim yoktu... Güzelime giderdi... Bu tümcenin bana verdiği özgüvene sabrederek canımın istediği gibi davranırdım...Şımarıklık da vardı tabi...Zaman geçtikçe kavradım ki, iyi insan olmak en hoş olmak...Vicdanlı olmak en hoş olmak... Palavrasız, dürüst olmak en hoş olmak... Dürüst olmak en hoş olmak... Mutlu olmak en hoş olmak... Pespaye gönüllü olmak en hoş olmak...Nazik olmak en hoş olmak...Sevgi dolu, hürmetli olmak en hoş olmak...Yıllarca varlıklı bir ailenin prensesiyken, sıfırdan kendi emeğinle kendi alın terini damlatarak sahip olduklarınmış en hoş olmak... Kendin olmakmış en hoş olmak... Kendin olmak kolaymış gibi dursa da, kendin olabilmek güçmüş... Senin doğrun herkese yanlış da olsa, kendi doğrunun artta durabilmekmiş kendin olabilmek...Ve en büyük şaşaa sıradanlıkmış...Sıradan olmak da zati en sıradışı meziyetmiş...Yaş 39...Şimdi yeniden canımın istediği gibi davranıyorum... Bu kez kendim olabilmenin bana verdiği öz güvene sabrederek..."

YAŞ 12

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Şimdilerde müzik dünyasında fırtınalar estiren şarkıcı Ceylan Ertem, çocukluk resmini " Merhaba 12 yaşımdan " anekdotu ile paylaştı...

DÜNDEN BUGÜNE

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Sarı giysisi, toplu saçları elinde mikrofon şarkı söyleyen bu genç kadın hoşluğu ile senelere alan okuyan oyuncu Nebahat Çehre! Çehre gençlik senelerine ait resmi "Dünden bugüne.." anekdotu ile Instagram'da paylaştı...

26 YILDIR SENSİZ

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Babasının omuzunda gülümseyerek nesnele poz veren bu ufak kız 1993 Türkiye ve Avrupa hoşu Tutkum Onan... Tutkum Onan, babasının vefat sene dönümünde paylaştığı bu resmin altına "26 yıldır sensiz..." anekdotunu düştü.

2014 HOŞU

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

2014 senesinin Türkiye hoşu seçilen Amine Gülşe, Instagram paylaşımıyla olay oldu. Galibiyetli futbolcu Mesut Özşehir ile mutlu bir evilik sürdüren Gülşe, çocukluk senelerinde çekilen bir pozunu Instagram sayfasında paylaştı. Gülşe'nin bu paylaşımı kısa müddette 150 bine yakın alkış aldı.

42 SENE EVVEL

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

At kuyruğu yapılmış saçları, balıkçı yaka kazağı... Henüz 20'li yaşlarında dahi değil! Bu genç kız bir yarıyıl sahnelerde fırtınalar estiren Burçin Orhon... Burçin Orhon, 42 sene evvele ait bu resmi Instagram sayfasında paylaştı...
"Sanırım 78 filan. Feneryolu Spot resimcilik vardı. Beni sarih renk gözlü yapıvermişti. O zamanın teknolojisi... Nasıl mutlu olmuştum. Tüm ailesi mavi gözlü olup, kahverengi gözlere sahip olmak pek sıkıcıydı bana göre. Hala da hoşlanırım sarih renk göz. Günaydın mavi gözlü Burçin'den..."

NE HOŞ GÜNLERDİ

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Forması giymiş,halı sahada rakiplerine alan okuyan bu genç kadın Pakize Suda! SAğlığıyla alakalı güç günler geçiren Pakize Suda bu resmi "Sanatçılar ile gazeteciler maç yapmıştık...Ne hoş günlermiş" iletiyi ile yayınlamıştı...

TAKRİBÎ 40 SENE

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Pembe eşofmanları ile dalga dalga saçlarını tutarak nesnele poz veren bu kız Türk müziğinin güçlü adlarından Deniz Seki! Seki seneler evveline ait resmini "Takribî 40 sene evveli" anekdotuyla Instagram sayfasında paylaştı.

YAŞIM 15 İDİ...

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Çepere, seneler evvel çekilen resmi "Burada yaşım 15 idi.. Muhtemelen bu fotoğraf ilk Türkiye 1.si olduğum zamandı. Elbiseden andırıyorum Mini eteklerin tozunu attırırdım. Pek havalıydım, dünya çevremde dönüyordu... Yaz, kış donsam da yansam da ne giymek istiyorsam onu giyerdim. Saçlarımda 1 kilo jöle vardı. Üzerine de saç spreyi, hem bozulmasın hem de parlak dursun diye... Unutmuyorum, gece uyurken dahi saçlarıma sürdüğüm parfümüm vardı. Kafaya bak... Gençlik işte..." anekdotuyla paylaştı...

ÇOCUKLUĞUMUN ÖZETİ

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Beste Kökdemir çocukluk resimlerini "Yaşamımın özeti : 'Beste uslu dur', 'Beste haylazlık yapma', 'Beste yerlerde sürünmeyi vazgeç', 'Beste insanların yemeğini yeme', 'Beste düzgün poz ver', 'Beste o sözcüğü kullanma' , 'Beste orası riskli','Beste çatıya çıkma', 'Beste hayır', 'Beste bekle'... bazı şeyler doğuştan olduğu için mesullük almıyorum...." anekdotuyla paylaştı...

7 YAŞINDAN SEVGİLER

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Kısacık saçları, boncuk boncuk mavi gözleri ile nesnele poz veren bu ufak kız Burcu Kara! Ünlü oyuncu resmini "Yedi yaşındaki Burcu'dan herkese sevgiler" anekdotu ile Instagram'da paylaştı.

RESİM 25 SENE EVVELDEN

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

Gül Gölge 1997 senesine ait resmi "Hoş mektebim , hoş sınıfım... Rahmetli arkadaşım Ebru, arkadaşlarım...İyi ki varsınız canlar en sağda saçını örmüş zat benim anekdotu ile Instagram'da paylaştı.

'ÇOK BEĞENDİ, ÇOK BEĞENİLDİ...'

Bir zamanlar photoshopa hiç gerek yoktu

90'lı senelerde podyumların aranılan adlarından olan Deniz Pulaş siyah beyaz resmini "Bir yerden andırıyorum bu kızı. İyi insan oldu. Küçüklerine gözetti, büyüklere hürmette hata etmedi. Hoş bir işi oldu.onlarca can dost edindi. Çok beğendi, beğenildi. Ummadığı şahıslardan kazık da yedi. Direndi. Hoş müzikler dinledi, çok alkışladı. Alkışlandı. Dünyanın en hoş sesiydi, yağmur gibi Eşsiz bir kızı oldu. Hayvanları beğendi, ağaca sarıldı. Şuursuz iyimser dediler, bayıldı bu lakaba. Fasülye sırığı, cooliç dediler, çok güldü. Ufak kız, bundan sonrası daha güç olabilir ama unutma... Her şey çok hoş olacak..." anekdotuyla paylaştı