Bitcoin yükseliyor ama payı geriledi!

Bitcoin yükseliyor ama payı geriledi!

Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin'in 2018 senesinden bu yana ilk kere piyasadaki toplam hacmi yüzde 50'nin altına geriledi.

Kripto para piyasalarındaki toplam hacim yine 2.0 trilyon doların üzerine yükselirken, hacmin yüzde 49.8’ini Bitcoin, yüzde 14.4’namı da Ethereum oluşturuyordu. Böylece, Bitcoin’in toplam piyasa hacmindeki hisseyi 2018 seneyi Ağustos ayından bu yana ilk kere yüzde 50’nin altına geriledi.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli çok halklı banka JPMorgan Chase’in muhakkak alıcılarına sunmak üzere, yaz aylarının başlarında faal olarak idarenecek bir bitcoin fonu kuracağına ait haberlerin de tesiriyle gelen alımlarla, Bitcoin 54,000 doları da aştıktan sonra, 53,000 doların üzerinde tutundu.

CoinDesk’in mevzuya yakın kaynaklara direndirdiği haberine göre, kripto varlıklara en uzak duran bankalar arasında sayılan JPMorgan Chase’in kuracağı bitcoin fonuna, gizleme sağlayıcısı olarak, müessesesel bitcoin platformu NYDIG hizmet verecek.

JPMorgan’ın bu adımı, Pantera Capital ve Galaxy Digital gibi kripto sanayisinde faaliyet gösteren kuruluşların uyguladıkları fiyatlandırma siyasetlerinden "bir kırılma noktası" olarak gösteriliyor. Habere göre, bankanın bu hizmeti alacak alıcılar, kendilerine hiç değmeden, Bitcoin satın almalarına ve elektronik cüzdanlarında yakalamalarının önünü açacak.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli yatırım bankası Morgan Stanley de, akredite varlık yönetimi alıcılarına Bitcoin ile alakalı en az bir fona ulaşım sunmaya başlayan ilk büyük Amerika Birleşik Devletleri bankası oldu.

CNBC’nin Mart ayında yayınladığı bankanın iç haberleşme anekdotuna direndirilen haberine göre, Morgan Stanley, miras yönetimi üniteyi aracılığıyla, büyümekte olan bir yatırım yapılabilir varlıkların arasında kripto para ünitelerinin de olabileceğini gösteren bir anekdot yayınladı.

Anekdota göre, Morgan Stanley’in, işletmenin elinde bulunan varlıklarında en az 2 milyon dolarlık varlığa sahip "dargın tehlike hoşgörüyü" olan bireyler için hizmet sunmayı düşündüğünü belirten bir dahili anekdota atıfta bulunuldu. Buna göre, mevzubahisi iki fonu kapsayan hizmet Galaxy Digital, üçüncüsü FS Investments ve NYDIG üzerinden verilecek.

Son 24 saat içinde 52,117.91 ve 54,288.00 dolar arasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 2.81 çoğalışla 52,264.21 dolara yükselirken, ünitenin haftalık kaybı yüzde 2.11 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de, takribî 22 milyar dolar çoğalışla 998.07 milyar dolara yükseldi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük üniteyi Ethereum da son 24 saatte yüzde 2.59 çoğalışla 2,504.25 dolara yükselirken, haftalık hasılatı yüzde 18.95 seviyesindeydi ve ünitenin piyasa hacmi de 288.73 milyar dolara yükseldi.

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük üniteyi Binance Coin ise son 24 saatte yüzde 0.23 düşüşle 528.33 dolara gerilerken, haftalık hasılatı yüzde 8.21 seviyesindeydi ve ünitenin piyasa hacmi de 80.86 milyar dolara geriledi.

Tüm piyasalarda toplam hacim de, takribî 10 milyar dolar çoğalışla 2.04 trilyon dolar ile yine 2.0 trilyon dolar hududun üzerine çıktı. Kripto para piyasalarına müteveccih müessesesel alakanın çoğalmasının ardından yaşanan süratli tırmanışla, toplam piyasa hacmi ilk kere 7 Ocak’ta 1.0 trilyon dolar ve ilk kere 15 Şubat’ta 1.5 trilyon dolar ve 10 Nisan’da 2.0 trilyon dolar hududunu aşmıştı.

Kripto para piyasalarına gelen alımların tesiriyle, son 24 saatte azami hacimli 100 üniteden sadece 13 ünitenin kıymeti düşerken, ilk 10 ünite de düşenler arasındaydı.

Toplam 9,457 kripto para ünitesinin operasyon gördüğü 368 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 49.8’ini Bitcoin, yüzde 14.4’namı da Ethereum oluşturuyordu. Böylece, Bitcoin’in toplam piyasa hacmindeki hisseyi 2018 seneyi Ağustos ayından bu yana ilk kere yüzde 50’nin altına geriledi. Tüm piyasalarda 24 saatlik operasyon hacmi de 171 milyar dolar seviyesindeydi.

Thodex vurgununda dikkat çeken detaylar.. 9 ilde operasyon, ilk ifadeleri ortaya çıktı..Thodex vurgununda dikkat toplayan ayrıntılar.. 9 şehirde harekât, ilk ifadeleri ortaya çıktı!.. Thodexin sahibi kripto Faruk Fatih Özer koruma tutmuşThodex'in sahibi kripto Faruk Fatih Özer koruma yakalamış

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara