'Bizi robot yapacaklar'

'Bizi robot yapacaklar'

Koronavirüs aşısını olmayanlar Hürriyet'e anlattı... Bilinmezlik diyen de var inanmayanda...

Ümmühan Çukadar Emekli muhasebe müdürü-50 yaşında: Ben bu aşıların içinde manyetik frekans olduğunu düşünüyorum. Bizi robotlaşmaya doğru götürecekler. Zati petrol mahsullerinden üretiliyor. Sıhhate hasarlı. Evet, virüs var ama grip gibi bir şey. Ben emniyetli bulmadığım için aşı olmuyorum.

Bizi robot yapacaklar

MASKE-MESAFE YETERLİ BENCE

Eyyüp Görkem Özarslan Üniversite talebesi-23 yaşında: Aşı olmak istemiyorum zira hâlâ güvenilir ve kesin neticeleri yok. Maske, mesafe ve pakliğe dikkat edildikçe virüsten en rahat biçimde korunabileceğimizi düşünüyorum.

BEN AŞIYA İNANMIYORUM

Murat Güneş Satın alma müdürü-40 yaşında: Koronavirüs aşısı bana pek inandırıcı gelmiyor. Zira aşı olan insanlar tekerrür rahatsızlanıyor. İnsanlar antikor üretmiyor. Aşı gerçekten gözetiyorsa neden bunu daha evvelden üretmediler? Her gün binlerce şahıs can veriyorsa, bu aşılar ne kadar gözetiyor?

BİLİNMEZLİK VAR

Barış Ustabaş Spor alıştırmanı, 27 yaşında: Aşı karşıtı değilim ama ortada bir bilinmezlik var. Uzmanların bir dedikleri diğerini yakalamıyor. Evvel iki doz yeterli denildi, şimdi üçüncü, dördüncü dozdan laf ediyorlar. Aşı olmamamın sebebi bilinmezlik.

BELKİ ON SENE SONRA

Melda Topbaş Baytar hekim, 25 yaşında: Aşıların uzun vadeli güvenilirliğinden, yan tesirlerinden emin değilim ve bir hayli şahıs aşı olursa benim olmama gerek kalmaz diye düşünüyorum. Belki 10 sene sonra kuşkularım eksildiğinde olurum ama bilim asla palavra söylemez.

GÜVENMİYORUM

Ali Kurt Rejisör-28 yaşında: Aşı karşıtı değilim. İnsan vücuduna vurulan bir aşının mesullük alınmadan ve ruhsatı da alınmadan yapılmaya çalışılması bana güven vermiyor.

: İlginize Sürükleyebilir Uzmanlar bas bas haykırıyor ama onlar... İşte en yaygın 10 gerekçe!Baykal Hürriyet'e konuştu... 'Kendime diyorum ki Deniz iyi ki yanıt vermedin'Aşı olmayanlar anlattı: 'Manyetik frekans' olduğunu düşünüyor!