Boğaz'da caz büyüsü

Boğaz'da caz büyüsü

Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda, Poll Production organizasyonu ile hakikatleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri evvelki akşam Fatih Erkoç ve Kerem Görsev ile caz müzik tutkunlarını buluşturdu.

 Türkiye’nin en güçlü seslerinden ve müzisyenlerinden Fatih Erkoç ile ülkemizin önde gelen piyanistlerinden Kerem Görsev ve grubu Kerem Görsev Trio Kuruçeşme Açıkhava’da caz müzik tutkunlarını büyüledi. Beraber yaşama geçirdikleri “The Lady From İstanbul” adlı albümlerinden bayağıları seslendiren ikili zengin repertuarlarıyla müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı. Caz müziğin akılda sesi Fatih Erkoç’un hayran vazgeçen yorumlarına piyanoda Kerem Görsev, davulda Ferid Odman, kontrbasta Volkan Hürsever enstrümantal gösterileriyle eşlik etti.

Boğazda caz büyüsü

 “CAZIN SİHRİNİ BERABER PAYLAŞIYORUZ”

 Sahne evveli basın üyelerinin suallerini cevaplayan ikiliden Fatih Erkoç “Çok hoş bir mekan, geçen yıl da burada çaldık. Atmosfer İstanbul’un en hoş yerlerinden biri ama yalnızca manzara değil buraya gelen insanlarda herhâlde bu sene de öyle olmuştur, geçen yıl da burayı doldurmuşlardı. Demek ki bizi beğeniyorlar biz de onları beğeniyoruz. Cazın sihrini beraber paylaşmaya çalışıyoruz.” laflarıyla coşkusunu paylaştı. Erkoç, beraber sahne alacağı müzisyen arkadaşına “Kerem Görsev piyanistliğinin yanı gizeme Türkiye’ye cazı hoşlandıran ehemmiyetli adlardan biridir. Çok sürekli bir biçimde bu caz piyanistliğini ve niteliğini sürdürüyor. Onun için de cazı ve nitelikli müziği millete hoşlandırdığımız için çok mutluyuz.” laflarıyla methiyeler yağdırdı.

Boğazda caz büyüsü