Boğaz'da Rafet El Roman ve Aşkın Nur Yengi'den müzik ziyafeti!

Boğaz'da Rafet El Roman ve Aşkın Nur Yengi'den müzik ziyafeti!

Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda Poll Production organizasyonu ile asıllaşan Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri evvelki akşam pop müziğin iki efsanesi Rafet El Roman ve Aşkın Nur Yengi’yi

Boğaz’ın sihirli atmosferinde, Rafet El Roman ve Aşkın Nur Yengi’yi buluşturan muhteşem İstanbul akşamında konser saatinden evvel başlayan yağmur müzikseverlere mani olmadı. İkilinin hoşlananları Kuruçeşme Açıkhava’yı tıklım tıklım doldururken sahneye ilk çıkan ad Rafet El Roman oldu.

“FERDİ TAYFUR İLE DÜET YAPMAK İSTERİM”

Rafet El Roman, sahne evveli basın üyeleriyle toplandı. Son günlerde çok konuşulan Ferdi Tayfur taklidinin sorulması üzerine “Çocukluğumda bir Ferdi Tayfur hayranıydım ve sesimin yanıklığını da ona benzetirlerdi. Zaman içinde onu taklit etmeye de çalıştım. Yaşayan bir efsanedir Ferdi Tayfur. Allahın İzniyle bir gün yeniden karşılaşırız. Reelinde çok da isterdim onunla hoş bir çalışma yapmak ama kendisini nasıl seziyor, şu an sağlık vaziyeti nedir bütün haberdar değilim.” laflarıyla akılda sanatçıyla düet yapmak istediğini belirtti. 

Türk Pop Müziği’nin romantik sesi Rafet El Roman Kuruçeşme Açıkhava sahnesinde hayranlarına Ferdi Tayfur’un sesiyle seslendi. Zaman zaman kendi yorumuyla zaman zaman Ferdi Tayfur gibi söylediği “Ben de Özledim” şarkısı geceye damga vurdu.

Boğazda Rafet El Roman ve Aşkın Nur Yengiden müzik ziyafeti

BİR SAHNE İKİ YILDIZ

Konserin ikinci yarısı güçlü sesi ve unutulmaz şarkılarıyla Aşkın Nur Yengi sahnedeydi. “Yağmura karşın buradasınız, biz de 90’ların en hoş şarkılarıyla buradayız” laflarıyla hoşlananlarını selamlayan Aşkın Nur Yengi müzikseverleri çok bekletmeden Rafet El Roman’ı davet etti. 2000 senesinde beraber düet yaptıkları “Peşindeyim” şarkısıyla nostaljik anlara imza atan ikili, Fesuphanallah ile karşılıklı döktürdü, Samanyolu düetiyle mest etti.

AŞKIN NUR YENGİ’DEN HARUN KOLÇAK DÜETİ

Aşkın Nur Yengi şarkıları, dansları ve enerjisiyle unutulmayacak anlara imza attığı konserinde 2017 senesinde kaybettiğimiz akılda sanatçı Harun Kolçak’ı “Ben iş yaşamımda bir sürü dostumla aynı sahneyi paylaştım, albümler yaptım. Ama biri var ki hepimiz onu çok hoşlandık. Hâlâ şarkıları dillerimizde... Harun Kolçak...” laflarıyla yemini. Aşkın Nur Yengi’nin, “Dahi Dahi” şarkısını seslendirdiği dakikalarda bir anda dinlenen Harun Kolçak sesi tabir yerindeyse tüyleri diken diken etti. Aşkın Nur Yengi, Harun Kolçak’ın barkovizyona verilen görüntüleri ve Kuruçeşme Açıkhava’da yankılanan sesiyle binlerce şahsa duygu dolu anlar yaşattı.