Borcunu erken kapatana TOKİ’den %22 indirim

Borcunu erken kapatana TOKİ’den %22 indirim

Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Ev Yöneti TOKİ, borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen ev ve iş yeri müşterileri için indirim kampanyası tertip ediyor.

Gelen yoğun arz sebebiyle senenin ikinci kampanyasını yapmaya karar verdiklerini belirten Etraf ve Şehircilik Bakanı Murat Müessese, twitter hesabından şu bilgileri paylaştı: “TOKİ Başkanlığımızca, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen ev ve iş yeri müşterilerine müteveccih her sene yapılan indirim kampanyasını, yoğun arz üzerine bu sene ikinci defa 21 Eylül’de yineliyoruz. Kampanyamızdan faydalanmak isteyen yurttaşlarımız, 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında müracaatlarını yapabilecek. Borcunun tamamını ya da en az yüzde 25’ini peşin ödeyen yurttaşlarımız yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.”

BORÇLU OLMAYACAK

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki ev ve iş yeri müşterilerinin müracaat tarihi haysiyetiyle öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması lüzumluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak aidatı borcu bulunmaması gerekiyor. Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 seneyi haziran ayı sonuna kadar başlamış olan ev ve iş yerleri müşterileri faydalanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan ev ve iş yeri müşterileri indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen ev ve iş yeri müşterileri gayrimenkul satış kontratını imza atmış oldukları taşıtı bankalardan ev kredisi kullanabilecekler.

YASTIK ALTI TASARRUF

TOKİ’nin bu sene 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında yaptığı yüzde 20 indirim kampanyasından takribî 12 bin şahıs faydalanmıştı. İndirim kampanyasına katılan yurttaşların yüzde 95’i borçlarını banka kredisi kullanmadan şahsi tasarruflarıyla kapatmış, kampanya kapsamında yastık altı tasarrufların değerlendirilmesi dikkat toplamıştı.

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın