Boşanmak istediği için kâbusu yaşatmışlardı... Ailece işkence cezasız kalmadı!

Boşanmak istediği için kâbusu yaşatmışlardı... Ailece işkence cezasız kalmadı!

Boşanmak isteyen iki çocuğunun annesi Ceylan Yıldırım’ı kaçırarak ailece eziyet yapan Ersin Yıldırım ve abiyi Burhan Yıldırım 16 sene 4 ay mapus cezasına çarptırıldı. Kendilerine takviye eden…

‘Polis İmdat’ hattını 11 Mayıs 2020 günü saat 01.00 sıralarında arayan bir kadın, İstanbul Sultanbeyli’de Battalgazi Semti’nde caddede yürürken kızının elektroşok aygıtıyla bayıltılarak siyah bir minibüsle kaçırıldığını ihbar etti.

Alarma geçen İstanbul polisi, minibüsün plakasından yola çıkarak yol kameralarını takibe aldı. Yapılan araştırmada minibüste GPS aygıtı da olduğu tespit edildi. GPS kayıtlarına göre minibüs, kadını aldıktan sonra ilk olarak Beykoz’daki ormanlık alana gitmiş, daha sonra da Kavacık’taki bir caddede park etmişti. Polis ekipleri caddeyi ablukaya alarak minibüsün bütün de önünde durduğu konuta baskın yaptı.

Boşanmak istediği için kâbusu yaşatmışlardı... Ailece işkence cezasız kalmadı

KANLAR İÇİNDE BULUNDU

Konutta elleri ve ayakları plastik kelepçelerle bağlı, uğradığı eziyet sebebiyle kanlar içinde bir kadın bulundu. Başında da iki adam vardı. Yapılan kimlik tespitinde kadının Ceylan Yıldırım 25, ona eziyet edenlerinse eşi Ersin Yıldırım 34 ve amcası Sait Yıldırım 65 olduğu ortaya çıktı. Polis, Ceylan Yıldırım kaçırılırken minibüste bulunan Ersin Yıldırım’ın kardeşleri Burhan, Ali ve Dilek Yıldırım’ı da o gece Pendik’te nezaretine aldı. Emniyet’teki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edilen Ersin Yıldırım ve Burhan Yıldırım hapsedildi.

Ceylan Yıldırım, polislere “Beykoz’da, ormanlık alanda beni bir sandalyeye oturtarak elimi kolumu bağladılar. Eşim ve abiyi beni vurarak eziyet etti” dedi.

İNDİRİM UYGULANMADI

Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava evvelki gün karara bağlandı. Duruşma, Ersin Yıldırım ve abiyi Burhan Yıldırım’a 16 sene 4 ay, kendilerine takviye eden kardeşleri Dilek ve Ali Yıldırım’a 11 sene 6 ay, amcaları Sait Yıldırım’a ise 5 sene 9 ay mapus cezası verdi. Duruşma indirim uygulamadı.