Botoks baskını

Botoks baskını

Yaptırdığı botoks harekâtının ardından rahatsızlanan bir kadının şikâyeti üzerine tertip edilen operasyonda, 2 milyon 350 bin lira bedelinde 1498 sahte botoks ilacı ele geçti. 2 birey nezaretine…

İstanbul’da yaşayan bir kadın, geçtiğimiz günlerde yaptırdığı botoks sebebiyle hastanelik oldu. Hastanede konulan teşhiste, botoksun sahte olabileceği belirtildi. Kadın, polise giderek estetik merkezinden şikâyetçi oldu. Polis takımları savcılık direktifiyle estetik merkezine giderek araştırma başlattı. Botoks ilacının internet üzerinden satın alındığı tanımlandı. İnternette iz süren takımlar, sahte botoks ilaçlarının yakalandığı Beykoz’da iki adres tanımladı.

Botoks baskını

YARI MALİYETİNE SATIYORLARMIŞ

Evvelki gün tertip edilen baskında S.Ç. ve H.A. isimli şahıslar nezaretine alındı. Aramada, 2 milyon 350 bin liralık 1498 adet dudak dolgusu ve buruşukluk önleyici gençlik aşısı olarak nitelendirilen botoks ilaçları ele geçirildi. Yapılan araştırmaya göre, nezaretindeki iki birey, ilaçları internet üzerinden yarı maliyetine satışa çıkarıyordu. Estetik merkezlerine sosyal medyadan ya da mail yoluyla erişerek ilaçları pazarlamaya çalışıyorlardı. İlaçların yarı maliyetine satılmaya çalışılması sebebiyle bazı estetik merkezleri de polise şikâyetçi olmuşlardı.

Beykoz’da basılan iki ambarda bazı ilaçların ambalajlamalarının da yapıldığı tanımlanırken, ele geçen ilaçlarda karekod olduğu tanımlandı. Karekod incelemesinde ise ilaçlarla alakalı hiçbir bilgi bulunmadığı anlaşıldı. Nezaretine alınan 2 birey, “şahısların yaşamını ve sağlığını riske sokacak biçimde ilaç üretmek veya satmak” suçundan sorguya alındı.