Botoks kurbanı Kübra'nın davasında sürpriz tahliye

Botoks kurbanı Kübra'nın davasında sürpriz tahliye

Beylikdüzü'nde Kübra Boyraz Solmazgül'ün, bir rezidansta bulunan hoşluk merkezinde kalçasına botoks yaptırdıktan sonra hayatını yitirmesiyle alakalı açılan davada tutuklu maznun tahliye edildi.…

Büyükçekmece Adliyesi 13. Asliye Ceza Duruşmasında biri tutuklu 4 maznunun suçlanmasına devam edildi. Mahkemeye tutuklu maznun Erdal Doğruya, SEGBİS katıldı. Tutuksuz maznun pratisyen doktor Öner Özsoyeri mahkemedeki korunmasında, "Vakayı benim yapmadığım belirlidir. Maktulün ailesinin beyanları kapsamında vaka çok değişik noktalara gitmektedir. Ben Erdal Doğruya'nın elinde şırınga gördüm ancak, dolgu malzemesi verdiğini görmedim" dedi.

"KÜBRA HAYKIRIYORDU"

Tutuklu maznun Erdal Doğruya ise korunmasında maznun Öner Özsoyeri'yi 'bant' yaparken gördüğünü belirterek "İçeride Ömer Elmalı da vardı. Operasyonu Ömer Elmalı yaptı. Biz Öner beyle Kübra'yı dışarı çıkartırken, Kübra 'Ömer çok acıdı' biçiminde konuştu. Bu hadiseye herkes şahittir, Kübra da haykırıyordu" dedi.

Yapılan korunmaların ardından cumhuriyet savcısının fikri soruldu. Savcı, dosyadaki beceriksiz hususların giderilmesini, dosyanın geldiği düzey ve dosyanın henüz adli tıp müessesesinden dönmemesi tutuklu maznunun üzerine atılı yargılama dikkate alındığında tutukluluğunun devamını arz etti.

TUTUKLU MAZNUN KALMADI

Duruşma, tutuklu maznun Erdal Doğruya'nın tutuklulukta geçen vaktin bitirilmesi sebebiyle ve maznunun kanıtları yok etme, saklama veya değiştirme ihtimalinin bulunmadığı kanısına vararak 'Yurt dışına çıkma yasağı' ve 'Adli hakimiyet' uygulayarak tahliyesine karar verdi.

Dosyanın rapor için sevk edildiği Adli Tıp müessesesinden dönüşünün beklenilmesine hükmeden duruşma, beceriksizliklerin giderilmesi için mahkemeyi erteledi.

İDDİA BELGESİ

20 Eylül 2020'de asıllaşan hadiseyle alakalı Büyükçekmece Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddia belgesinde, kuşkulular hekim Öner Özsoyer ve Erdal Doğruya'nın "Şuurlu taksirle vefata sebebiyet verme" ve "Sağlık hizmetleri esas yasasına muhalefet" kabahatlerinden toplam 5 seneden 12 seneye kadar mapusları arz ediliyor. Kuşkulu Erdal Doğruya'nın ayrıca hekim olmadığı halde hasta rehabilitasyon etmesinden dolayı da 1219 rakamlı madde uyarınca 2 seneden 5 seneye kadar mapusla cezalandırılması arz edildi. Öbür kuşkuluların ise "Sağlık Hizmetleri Esas Kanunu'na muhalefet" kabahatinden 1 seneden 3 seneye kadar mapusu isteniyor.