Böylesi filmlerde bile yok! Uyuşturucuyu yanlış eve 'yollayınca' yakayı ele verdi!

Böylesi filmlerde bile yok! Uyuşturucuyu yanlış eve 'yollayınca' yakayı ele verdi!

İtalya'da yaşanan polisiye vaka dünya medyasında manşetlere taşınınca gündeme bomba gibi düştü. Akılalmaz vakada uçaktan atılan 9 milyon euro'luk kokain yanlış konuta düştü, uçağın kaptan ise…

İtalya'nın Sardinya adasında bir evin çatısına, içinde 8.5 kilogram kokain bulunan bir çanta düştü. 9 milyon Euro kıymetindeki kokaini yanlış amaca attığından şüphelenilen bir hafif uçak kaptanı nezaretine alındı.

Oristano kentine bağlı Baratili San Pietro kasabasındaki evin sahipleri, çatılarına bir nesnenin düşmesi ve güneş oturumlarını kırması üzerine jandarmayı aradı. Çantadan piyasa bedeli 9 milyon euro'nun üzerinde saf kokain çıktı.

Geçen 28 Mart'ta yaşanan bu vakanın ardından başlatılan soruşturmada güvenlik eforları bölgeden geçen uçakların kayıtlarını tahlile aldı. Aylar süren analizler ve şahit ifadeleri sonrası dün bir hafif uçak kaptanı nezaretine alındı.Böylesi filmlerde bile yok Uyuşturucuyu yanlış eve yollayınca yakayı ele verdiAlmanya'dan Sardinya adasındaki Cagliari Elmas Havaalanı'na iniş yapmasının ardından nezaretine alınan kaptan Francesco Rizzo, uyuşturucu kaçakçılığını yargılanıyor.

28 yaşındaki kaptan Francesco Rizzo'nun uyuşturucuyu evvelden tanımlanan bir noktada müşterilere teslim etmek isterken yanlış yerde uçaktan attığı hipotez ediliyor.

Yapılan analizlerde, Rizzo'nun 28 Mart'ta Roma'dan bir Cessna uçakla Sardinya'ya gittiği ve isme üzerinde 20 dakika süresince radardan kaybolarak çok pespayeden uçtuğu tanımlandı. Kaptanın pespayeden uçarak çantayı müşterilere teslim etmesi gereken noktayı bulmaya çalıştığı ancak gayeyi afalladığı hipotez ediliyor.

Kokaini kaptana temin edenlerin ve müşterilerin tespit edilmesi çalışmaları ise sürüyor.

İtalyan medyayı haberi, "gökten kokain yağdı", "Sardinya semaları Güney Amerika gibi" biçiminde ifadelerle duyurdu. Haberlere göre Sardinya adasında ilk kere böyle bir uyuşturucu teslimatı ortaya çıksa da güvenlik eforları daha evvel de eş biçimde uçaktan uyuşturucu teslimatı yapılmış olabileceğinden şüpheleniyor.

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş açıklama: Bir müjdem olacak'İlk doz nişan, ikinci doz düğün...' Herkes yan tesirleri konuşuyor, peki uzmanlar ne diyor?2 aşıyı karşılaştırdılar... İşte koronaya karşı en tesirli olanı