'Breaking Bad' gerçek oldu

'Breaking Bad' gerçek oldu

Aile doktoru Ömer Ali E. , hastası Gökhan D. ile beraber uyuşturucu madde ticaretinden nezaretine alındı. Aile doktorunun, Gökhan D. ile tetkike geldiğinde tanıştığı, ardından ise ikilinin uyuşturucu…

Ankara Emniyet Narkotik Kabahatlerle Gayret takımları, İstanbul’dan Ankara’ya uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı istihbaratı üzerine çalışma başlattı. Uyuşturucunun karton paketler içerisinde İstanbul’dan bir yolcu otobüsüne verildiği bilgisi üzerine otobüs takibe alındı. Ankara’ya giriş yapan otobüs Mamak ilçesinde yol üzerinde durarak karton paketleri Gökhan D.’ye 27 teslim edince işlem başlatıldı. Gökhan D. nezaretine alınırken el konulan karton kolilerde ise 5 bin 180 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Breaking Bad gerçek oldu

HASTASINI ‘TORBACI’ YAPMIŞ

Emniyet’te sorguya alınan Gökhan D. ifadesinde uyuşturucu hapları, aile doktoru Ömer Ali E.’ye 50 götürdüğünü söyledi. Bunun üzerine 26 senelik aile doktoru Ömer Ali E., nezaretine alındı. Ömer Ali E., Emniyet’teki ifadesinde Gökhan D.’yi yalnızca hastası olduğu için tanıdığını, uyuşturucu ile alakası olmadığını söyledi. Ancak Gökhan D.’nin telefonunda yapılan tahlilde, Ömer Ali E.’nin otobüs bilgileri, uyuşturucu kolisini nerede alacağı ve nereye götüreceğine dair bilgilerin yer aldığı iletiler tespit edildi.

İLAÇ YAZDIRMAYA GİTMİŞTİ

Yapılan tahlilde, Gökhan D.’nin, uyuşturucu kabahatinden cezaevine girdiği, geçen sene tahliye olduğu tanımlandı. İçki, Uyuşturucu Madde Bağımlıları Rehabilitasyon ve Araştırma Merkezi’nde rehabilitasyon gören Gökhan D.’nin ilaç yazdırmak için gittiği aile doktorluğunda Dr. Ömer Ali E. ile tanıştığı ortaya çıktı. Aile doktoru Ömer Ali E.’nin ilaç yazdırmak için yanına gelen hastası Gökhan D.’ye uyuşturucu işine girmeyi öneri ettiği, böylece de ikilinin uyuşturucu ticareti yapmaya başladığı ortaya çıktı. Aile doktoru Ömer Ali E.’nin Gökhan D.’yi ‘uyuşturucu kuryesi’ ve ‘torbacı’ olarak deyim edilen cadde satıcısı olarak kullandığı tanımlandı. Aile doktoru Ömer Ali E.’nin iletişimlerini kullanarak çok rakamda kırmızı reçeteye tabi ilaçları da piyasaya sattığı kaydedildi.

Aile doktoru Ömer Ali E. ve Gökhan D., ‘uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapma veya temin etme’ kabahatlerinden çıkarıldıkları duruşmaca adli hakimiyet koşuluyla hür vazgeçildi.

20 SENENİN EN İYİ DİZİSİ

Ankara’da yaşanan bu vaka, uslara eş bir hikâyenin mevzu edildiği ‘Breaking Bad’ dizisini getirdi. Bryan Cranston ve Aaron Paul’şöhret başrolleri paylaştığı Breaking Bad dizisi, son 20 senenin en iyi dizisi olarak görülüyor. Vince Gilligan tarafından yaratılan Breaking Bad 50 yaşında, lisede kimya hocayı olan Walter White’ın uyumunu sağlamak için yasadışı yola girme hikâyesini mevzu ediniyor. Dizide ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını bilen Walter White, ailesine para vazgeçebilmek için daha önceki talebesi Jesse Pinkman ile beraber uyuşturucu hap üretme işine giriyor.