Britney'yi ağlatan küçük centilmen İbrahim’i, artık dünya tanıyor

Britney'yi ağlatan küçük centilmen İbrahim’i, artık dünya tanıyor

Ünlü yıldız Britney Spears, 5 yaşındaki İbrahim’in doğum günü videosunu çok duygusal bir anekdotla kendi hesabından paylaştı. Video sosyal medyada milyonlarca alkış aldı. İbrahim’in hocayı Dilara Kuş,

İstanbul’da bir anasınıfında, Suriyeli baba ve Darılı annenin oğlu 5 yaşındaki İbrahim’e yapılan doğum günü sürprizinde çekilen videoyu hocayı Dilara Kuş, sosyal medyada paylaştı. Kısa vakitte çok sayıda alkış alan video, ünlü yıldız Britney Spears’ın da dikkatini sürüklemesiyle bütün anlamıyla viral oldu. Spears, kendi hesabında da paylaştığı videoya anekdot olarak “Migren sızılarım suratından iki gündür ışığa bakamadım. Bu surattan Anneler Günü için bir gün geciktim, çok hazinim. Bu video beni ağlattı. Ufak çocuğun annesinin elleriyle ne yaptığını izleyin. Ne kadar ufak bir centilmen. Anneler gününüz geç de olsa kutlu olsun” diye yazdı. Paylaşımının üzerinden 4 ay geçtikten sonra sürüklediği videoyu Britney Spears’ın yine paylaşmasıyla afallamışa dönen Dilara Kuş, Hürriyet’e şunları söyledi:

HİÇ BEKLEMİYORDUM

“Sabah kalkıp telefonuma baktığımda suratlarca ileti geldiğini gördüm. Herkes Britney Spears’ın İbrahim’in videosunu paylaştığını haber vermek için ileti atmış, hatta aramış. Hâlâ şoku atlatamadım, böyle bir şey olduğuna inanamıyorum. Olayın üzerinden aylar geçti ve bu vakit sosyal medyada bir şeyin unutulması için yeterli bir vakit. Benim paylaşımım 15 milyon kadar izlenmişti. Britney Spears’ın paylaşımına da yüz binlerce yorum gelmiş ve bu yorumların bir haylisinde Türk bayrağı var. Paylaşımı görünce çok onur duydum. Nasıl kendi paylaşımımın ses getirmesini beklemiyorsam, Britney’nin paylaşmasını da natürel ki beklemiyordum.

Britneyyi ağlatan küçük centilmen İbrahim’i, artık dünya tanıyor

BEN DE AĞLAMIŞTIM

Britney Spears ‘Video beni ağlattı’ yazmış. Ben de o videoyu sürüklerken ağlamıştım. İbrahim, annesine sarılması, ellerini öpmesi, bakışıyla beni çok etkilemişti. Neticede 5 yaşında bir çocuk ve önüne gelen pastayla ilgilenmek yerine dolaysız annesine sarılıyor. Zira pastadan çok annesinin sarılmasına lüzum dinlediği bir anı yaşıyordu. Bence insanları en çok o nokta etkiledi. İbrahim’in annesinin elini öpüşü Spears’ın dikkatini sürüklemiş. Onların kültüründe büyüklerin elini öpmek olmadığı için centilmenlik olarak açıklamış.”

ÇOCUKLAR BİRLEŞTİRİCİ

Dilara Hoca, “Sosyal medya hesabımı iş hayatımda bir arşiv olması için açmıştım. Aynı zamanda hocaları takip etmek, esin olacak videolar izleyip paylaşmak istiyordum. Bu videoyu İbrahim bu kadar yukarıya taşıdı. Bir çocuğun bakışı makamı, mevkii ne olursa olsun herkesi etkileyebiliyor” diyor.