Bu cani de kurtuldu! Bıçakladığı kadınla evlendi

Bu cani de kurtuldu! Bıçakladığı kadınla evlendi

Beraber yaşadığı Necla Kenar’ı bıçakladığı için ‘öldürmeye girişim’ kabahatinden 22 sene mapusla suçlanan Ümit Masat, evlenerek cezadan kurtulmaya çalıştı. Kenar şikâyetini geri çekince, duruşma…

İstanbul Küçükçekmece’de yaşayan bir çocuk annesi Necla Kenar, 2013 senesinden eşinden boşandı. Bir zaman sonra da semtten tanıdığı Ümit Masat’la beraber yaşamaya başladı. Ümit Masat neredeyse her gün şiddet uyguluyordu. Konuttan ayrılmak isteyen Necla Kenar, 24 Nisan 2019 günü 7 yerinden bıçaklandı. Ümit Masat hapsedildi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı hakkında ‘isteyerek öldürmeye girişim’deri 15 sene, ‘zincirleme tehdit’deri 3.5 sene ve ‘zincirleme hakaret’deri 3.5 sene mapus cezası istemiyle dava açtı.

Bakırköy 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada korunma yapan Ümit Masat, Necla Kenar’ı çok beğendiğini iddia ederek, “Çok beğeniyorum ve çekemiyorum. Olay günü tartışırken gözüm döndü. Bıçakladım ama öldürme maksadım yoktu” dedi.

DURUŞMA BAŞKANI KANMADI

Son görülen duruşmaya yalnızca taraf avukatları katıldı. Hâkim, maznun ve müştekinin aile kayıt misallerinin yapılan tahlilinde 25 Mart 2021 tarihinde evlendiklerinin görüldüğünü belirtti. Kararını açıklayan duruşma kurulu, Ümit Masat’a, ‘bedende kemik kırığı oluşturacak biçimde silahla yaralama’ kabahatinden 3 sene 9 ay mapus cezası verdi. Kurul, maznunun ‘tehdit’ kabahatinden salıverilmesine, ‘hakaret’ kabahatinden de şikâyetin geri alınmış olması sebebiyle hakkındaki davanın düşürülmesine karar vererek davayı tamamladı. Duruşma başkanı, maznuna ‘öldürmeye girişim’ kabahatinden ceza verilmesi gerektiği kanısında olduğunu belirterek karara şerh düştü.

Necla Kenar Temmuz 2020’de Hürriyet’e verdiği ziyarette, yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: “3 aylık hamileydim. Yeniden bir şeye kızıp çok hırpaladı beni. Polis kurtardı. Çocuk düştü. Yoğun bakımlık oldum. Yoğun bakıma da geldi. Üstümdeki çarşafı kaldırdı. Serumları çıkardı. Küfürler etti. Hemşireler çok korktu. Canıma tak etmişti. Bana işkence için beni istiyor. Çocuklarıma azap ediyor bana eziyet ediyor. Sonra da ‘Beğeniyorum gel’ diyor. Sevgi değil saplantı bu, hastalık.”