Bu da oldu! Mezardaki mermerler çalındı

Bu da oldu! Mezardaki mermerler çalındı

Sakarya’nın Geyve ilçesinde, Nedime Tan’a ait kabrin mermerleri çalındı. Oğlu Rıdvan Tan, "Allahlarından bulsunlar. Ölüye de hürmetleri yok" dedi.

Geyve ilçesi Şerefiye Semti’nde bulunan Şerefiye Kabirliği’nda 77 yaşındayken 2015 senesinde ölüm eden Nedime Tan’a ait mermer taşı çalındı. Kabirliğe bakım için giden çalışan vaziyeti aileye bildirdi. Ailenin müracaatının ardından jandarma takımları vakayla alakalı soruşturma başlattı. 2 ay evvel de komşu mahalle olan Karaçam Semti’nde bulunan kabirlikten de eş bir hırsızlık yapılmış ancak failleri bulunamamıştı.Bu da oldu Mezardaki mermerler çalındı
Nedime Tan’ın oğlu Rıdvan Tan, “Cuma namazından sonra kabirliğe geldim paklik yaptım, kabir buradaydı. Sonra köyümüzdeki bir çocuğa ‘kabre toprak doldur oğlum’ dedim. Bu sabah beni aradı, 'Abi annenin kabri çalınmış' dedi. Ben de bunu dinleyince geldim. Kabri komple alıp götürmüşler, başlığı vazgeçmişler Allah razı olsun. Kabirde de rahat vazgeçmiyorlar uyumaya. Çalıyorlar kabirleri, Allahlarından bulsunlar. Ölüye de hürmetleri yok. Çok üzüldüm, annem rahat yatsın istiyoruz ama yok. Lüzumun varsa gel parasını verelim kardeşim kabirden ne istiyorsun. Kabri neden elliyorsun?" dedi.