Bu kadarına da pes! Oğluna tekerlekli sandalye almak isterken dolandırıldı...

Bu kadarına da pes! Oğluna tekerlekli sandalye almak isterken dolandırıldı...

Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan Bilge Lafcı 45, manili oğluna ikinci el eşya satışı yapılan bir internet sitesi üzerinden akümülatörlü tekerlekli sandalye almak isterken dolandırıldı. Savcılığa

Altınordu ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi'nde zihinsel ve bedensel oğluyla yaşayan Bilge Lafcı, ikinci el eşya satılan bir internet sitesinde gördüğü 2 bin lira bedelindeki akümülatörlü tekerlekli sandalyeyi almak için duyuru sahipleri S.A. ve A.A. ile srey ismini öğrenmediği H. ile irtibata geçti. Manili vasıtasını almak için taraflarla uyuşan Lafcı, kendisine verilen banka hesabına 2 bin lira yatırdı.

Akümülatörlü tekerlekli sandalye, kendisine sevk edileceği belirtilen tarihten bir hafta geçmesine karşın teslim edilmedi. Satışı asıllaştırdığı şahısların telefonlarının kapalı olması ve kendilerine ulaşamaması üzerine Lafcı, Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Savcılık, Lafcı’nın şikayetçi olduğu 3 birey hakkında soruşturma başlattı.

Bu kadarına da pes Oğluna tekerlekli sandalye almak isterken dolandırıldı...

Bilge Lafcı, "Ben 30 Nisanda ikinci el eşya satışı yapılan internet sitesinde oğlum için akümülatörlü tekerlekli sandalye bakıyordum. S.A. isimli şahsın duyuruya koymuş olduğu akümülatörlü sandalye bültenini gördüm. Şahısla görüşüp ürün hakkında bilgi aldım. Daha sonra bu şahıs bana babasına ait olduğunu söylediği telefon numarasını verdi. Verilen numarayı aradım. Arif A. isimli şahısla görüştüm. Şahıs akümülatörlü taşıtın 4 ay evvel ölüm eden annesine ait olduğunu, ürünşöhret yeni olduğunu, kendisinin internetten kavramadığını bu sebeple Ordu'da yaşayan Sercan isimli oğlunun ilgilendiğini söyledi. Biz araba için 2 bin lirada anlaştık. Daha sonra oğlunu aradım ve bana İBAN verdi ve parayı buraya yollamamı söyledi. İki parça olarak 2 bin TL parayı Arif A. ismine gönderdim" dedi.

Bu kadarına da pes Oğluna tekerlekli sandalye almak isterken dolandırıldı...

Sandalyenin nasıl sevk edileceği konusunda karşı tarafla uyuşan Lafcı, "Arif A., kendisinin Mersin'de olduğunu, arabayı yük kamyonlarıyla yollayacağını söyledi ve bana yollayacağı kamyonun sürücüsünün numarasını verdi. Şahısla görüştüm. Pazartesi günü akşam ürünşöhret bana teslim edileceğini söyledi. Bunun üzerine 8 Mayısta aradım ancak telefon kapalıydı. Arif A. isimli şahsı arayarak sürücünün telefonunun kapalı olduğunu söyledim. Pazartesi günü aramamı söyledi. Pazartesi günü tekerrür sürücüyü aradım telefonuna erişemedim. Sonrasında yeniden Arif A.yı aradım fakat onun da telefonu kapalıydı. Sercan isimli şahsı aradım, fakat o da beni yasakladığı için kendisine erişemedim. Daha sonra parayı yatırdığım bankayı aradım ancak bir sonuç elde edemedim. Bunun üzerine şahıslar hakkında şikâyetçi oldum" dedi.

YAKINLARIM DOLANDIRILIRSIN DEDİLER

Ürünü almadan evvel yakınlarının kendisini uyardığını da ifade eden Lafcı, "Yakınlarım ürünü alırken bana dolandırılırsın dediler, dalga geçerek. Ben de gülerek ’neden dolandırsınlar’ dedim. O sırada telefonla görüşüyordum. ’Bakın dolandırmıyorlarmış, taşıta vermişler’ dedim. Ancak böyle bir olayla karşılaştım. Ben giden paraya üzülmüyorum. Biz zati 30 yıldır bir acı yaşıyoruz. Manili oğlum üzerinden böyle bir şey yaşamak çok sızıma gitti. Herkes dikkatli olsun. Kimse internet üzerindeki kimseye güvenmesin" diye konuştu.