Bu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?

Bu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?

Popülerlikleri ve harekât hacimleri nedeniyle yatırımcının gündeminde genellikle Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para üniteleri olurken; son yarıyılda bazı kripto paralar kendinden sıkça laf ettirmeye

Beynelmilel Ödemeler Bankası BIS, Avustralya, Malezya, Singapur ve Güney Afrika merkez bankaları arasında; merkezi dijital para CBDC kullanımını test edeceklerini duyurmasının arkasında kripto para üniteleri yine hareketlendi. En popüler kripto para üniteyi olan Bitcoin maliyetleri, dünkü operasyonlarda 10 gün sonra yine 50 bin dolar seviyesinin üzerini görürken; 6 gündür aralıksız yükselişini sürdüren Ethereum ise bugün 4 ayın azami seviyesine kadar yükseldi.

Ancak, kripto para yatırımcılarının, devamlı bir numaralı gündeminde olan Bitcoin, Ethereum gibi popüler kripto para ünitelerinin yanında, özellikle son bir ayda yaşadıkları yükselişlerle göz dolduran Solano SOL, Cardano İSME, Avalanche AVAX gibi altcoin’ler ön tasarıya çıktı. Uzmanlar, piyasa değeri büyüklüğü sıralamasına yeni giren bu altcoin’lerin, popülaritesinin devam etmesini bekliyor.

REKOR ÜZERİNE REKOR!

Geçtiğimiz ağustos ayında öngörülemez bir yükseliş hakikatleştiren Solano yüzde 300’nam üzerinde değer kazanırken; Cardano'nun önümüzdeki günlerde yeni bir aktüelleme alacak olmasıyla, yine rekor kırabileceği düşünülüyor. Yakın zamana kadar az öğrenilen Avalanche AVAX ise, son bir aylık süreçte güçlü bir performans gösterdi. Bu altcoin’lerin gösterdikleri performans yatırımcısının suratını güldürürken, muhtelif DeFi merkezi olmayan finans uygulamaları için seçim edilen bir yer haline gelmeleri yükselişlerinde tesirli oluyor.

Bu kripto paraların yıldızı parladı Yükselişleri sürecek mi

KRİPTO PARALAR NEDEN YÜKSELİYOR?

Kripto para dünyasına getirilen tertip etmeler, güçlü projeler, ağ geliştiricilerinin aktüellemeleri ve teknoloji yatırımları altcoinleri yardımlarken; spor kulüplerinin kendi dijital para ünitelerini çıkarması gibi ehemmiyetli büyümeler de kripto para piyasasına olan arzı artırıyor.

Bu kripto paraların yıldızı parladı Yükselişleri sürecek mi

CARDANO’DA HAREKETLİLİK SÜREBİLİR
Beste Naz Süllü – Huobi Araştırma Müdürü

Bitcoin maliyetinin temmuz ayı sonundan bu yana yüzde 70 yükselerek 50 bin doları test etmesinin ardından kripto paralar yine yatırımcısını heyecanlandırdı. Ancak bu sefer Bitcoin, Ethereum yerine son iki haftada Cardano İSME, Fantom FTM, Solano SOL ve Avalanche AVAX, Polkadot gibi kendi ekosistemine sahip coinler ön tasarıya çıktı.

Hepsinin ortak nedeni ise, DeFi dünyasına kendilerini entegre eden uyuşma ve aktüelleme tasarılarına alması oldu. DeFi güzergahında atılan bu adımlar sonrası bahsedilen protokellerde artık merkeziyetsiz uygulamalar dApp ve NFT’ler de desteklenmiş olacak.

Son bir haftada Solana SOL kırdığı rekorlarla azami piyasa değerine sahip sıralamasında yedinci sıraya yükseldi. Avalanche AVAX ise, iş birliğine gittiği DeFi protokolü BENQI ile gelişmeye devam ediyor.

Bu kripto paraların yıldızı parladı Yükselişleri sürecek mi

Son zamanlarda Facebook ve Visa gibi işletmelerin NFT piyasasına girmesi ile bu tarafta da banal bir hareketlilik yaşandı. Son olarak, bu furyaya Galatasaray SK katılacağını açıkladı.

Temennimiz Bitcoin ve Ethereum dışındaki, piyasa değeri büyüklüğü sıralamasına yeni giren bu coinlerin popülaritesini gözetmesi olacak. Güçlü projeleri ve maliyet hareketlilikleri sayesinde kripto paraların artta bir desteğinin olmadığı söylemleri de tarihe karışmaya başlıyor.

Önümüzdeki hafta Cardano İSME yükseltme ve aktüelleme yaşayacak. Bu sebeple İSME’nın bu grup içinde hareketliliğini gözetmesi beklenebilir.

Bu kripto paraların yıldızı parladı Yükselişleri sürecek mi

DEĞER KAZANCI 30 GÜNDE YÜZDE 300’Ü AŞTI
Eray Dengiz - Kriptomeda Kurucusu

Artan NFT ve DeFi kullanımının ortasında Solana SOL, yükselişine devam ediyor. Şu anda piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto varlık üniteyi olan Solana, son haftalarda olağanüstü bir değer çoğalışı gördü ve son 30 günde yüzde 300’nam üzerine çıktı. SOL, bu vakit süresince arkası arda tüm zamanların azami maliyet seviyelerini de tanımladı.

Cardano İSME ise, ilk defa 3 doları aşmayı muvaffak oldu. Cardano, Solana’dan sonra geçen haftanın en çok kazandıranları arasına girdi. Ayrıca yükselen maliyet çoğalışı sebebiyle, İSME, ana akım medyada giderek daha fazla yer almaya da başladı. İSME’yı Fransız kanalında “ekolojik Bitcoin” olarak belirlediler.

Bu kripto paraların yıldızı parladı Yükselişleri sürecek mi

Popüler kripto varlık ünitelerinin dışında geçtiğimiz hafta en çok yükselen coinler; Tezos XTZ, Arweave AR, Revain REV, Celo CELO, Terra LUNA ve Horizen ZEN oldu. Piyasadaki yükselişe liderlik eden yüksek hacimli kripto varlıkların haricinde getirilen tertip etmeler, ağ geliştiricilerinin aktüellemeleri ve teknoloji yatırımları altcoinlerin yükselmesine neden olabiliyor.

: İlginize Sürükleyebilir 20 bin hoca atandı... Erdoğan'dan surat surata eğitimle alakalı net ileti!Dünya diken üstünde... Flaş aşı iddiası! Ve en yetkili ad konuştuBu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?

Bunların dışında ise, spor kulüplerinin kendi dijital para ünitelerini çıkarması gibi ehemmiyetli büyümelerin, kripto varlık piyasasına olan arzı çoğaldırdığını görüyoruz. Böylece artan arzın tesiriyle beraber piyasadaki yükseliş trendi de genele dağıldığını düşünüyoruz.

BU VİDEO İLGİNİZE SÜRÜKLEYEBİLİR 

Borsada kolay harekât ve düşük kurul için tıklayın