Bugün kabul edildi... Her vatandaşa 30 dolarlık ücretsiz Bitcoin verecekler

Bugün kabul edildi... Her vatandaşa 30 dolarlık ücretsiz Bitcoin verecekler

Orta Amerika ülkesi El Salvador, bugün haysiyetiyle Bitcoin'i legal para üniteyi olarak kullanıma alacak. Ülkede her yurttaşa 30 dolarlık fiyatsız Bitcoin verilecek.

El Salvador'da hükümet, kripto para ünitesini tanıtmak için milli dijital cüzdana kaydedecek her bir yurttaşa 30 dolarlık fiyatsız Bitcoin verileceğini duyurdu.

Ülkede 3 Bitcoinlik takribî 155 bin dolar yatırım yapan yabancılara seans izni verileceği bildirildi.

: İlginize Sürükleyebilir 'Mu' varyantı Türkiye'de! Yeni yarıyılda kısıtlama, gerekli PCR, surat surata eğitim...Whatsapp yazışmaları... Sahte aşı kartları... Kayıp ilaçlar... 3 hemşire hapsedildi!Akar'dan flaş iletiler: Ulusumuzu terör belasından kurtaracağız

UYGULAMA TARTIŞILIYOR

Ülkede müzakerelere neden olan karar sosyal medyada çoğunluk tarafından destek bulurken, ehemmiyetli bir kitle ise kanuna önlemli yanaşıyor.

Devlet Başkanı Nayib Bukele, popülasyonun yüzde 70'inin finansal hizmetlere ulaşımının olmadığını, kripto para üniteyi sayesinde banka hesabı olmayan popülasyonun finansal imkânlara sahip olacağını söylemişti.

Yurt dışında yaşayan El Salvadorluların ülkelerine senede 6 milyar dolar yolladıklarını dile getiren Bukele, Bitcoin sayesinde para transferini kolaylaştıracaklarını ve bir milyondan fazla düşük kazançlı ailenin farklılıktan fayda sağlayacağını kaydolmuştu.

200 BİTCOİN DAHA ALDI

Dünyanın Bitcoin'i resmi para üniteyi kabul eden ilk ülkesi olan El Salvador'un Devlet Başkanı Bukele, süreç kapsamında yeni 200 Bitcoin alımı daha yaptıklarını açıkladı. Yeni alım ile beraber ülkenin Bitcoin varlıkları 400 Bitcoin'e yükselmiş oldu.

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın