Bülent Ersoy'un ziyareti olay olmuştu... Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert hakkında yeni gelişme!

Bülent Ersoy'un ziyareti olay olmuştu... Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert hakkında yeni gelişme!

Bülent Ersoy’un Anıtkabir ziyaretinde bir askerin kendisine şemsiye yakalamasıyla alakalı Ulusal Korunma Bakanlığı’nın başlattığı analiz sonuçlandı. Anıtkabir Komutanı Hava Korunma Albay Hakan Osman

BÜLENT Ersoy’un geçtiğimiz günlerde Anıtkabir’e yağmurlu havada yaptığı ziyarette, kendisine eşlik eden bir subay tarafından şemsiye yakalanması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Ulusal Korunma Bakanlığı’nca başlatılan analiz 24 saat içinde sonuçlandırıldı. Bakanlık dün öğle saatlerinde “Hakkında analiz başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Ekip Komutanı misyonundan alınmıştır” diye kısa bir açıklama yaptı. Hakkâri’ye atandığı belirtilen Anıtkabir Komutanı Hava Korunma Albay Hakan Osman Sert’in bu atamayı, “Haksız yere sürgün” olarak değerlendirdiği ve bu sebeple Türk Silahlı Güçleri’nden Türk Silahlı Kuvvetleri emekliliğini istediği bilindi.

Bülent Ersoyun ziyareti olay olmuştu... Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert hakkında yeni gelişme
Anıtkabir Komutanı ve şemsiye yakalayan subay vazifeden alındı

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI BİLDİRMİŞ

Sanatçı Bülent Ersoy’un Anıtkabir ziyaretini Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da Anıtkabir Komutanlığı’na bildirdiği bilindi.

Anıtkabir Komutanlığı’nın Türk kamuoyunun yakından tanıdığı bir sanatçının bu ziyaretine özen gösterdiği, bu sebeple ziyaretle alakalı bir ekip komutanının görevlendirildiği belirtildi.

Kulislerde Anıtkabir Komutanı ile Ekip Komutanı’nın vazifeden alınmasını bizzat Ulusal Korunma Bakanı Hulusi Akar’ın istediği, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’ndan da onay alınmasından sonra Ulusal Korunma Bakanlığı’nın vazifeden almayla alakalı kısa açıklamayı yaptığı konuşuluyor.

Kulislerde ayrıca vazifeden almanın mazereti olarak “Ersoy’un etrafında bir hayli sivil varken, şemsiye yakalamanın üniformalı bir asker tarafından yapılmış olması” dile getiriliyor.

Bülent Ersoyun ziyareti olay olmuştu... Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert hakkında yeni gelişme
Anıtkabir Komutanı Hava Korunma Albay Hakan Osman Sert

KİMSEDEN BÖYLE BİR ARZIM OLMADI

Bülent Ersoy, mevzuyla alakalı Erol Köse’ye konuştu. Ersoy, şöyle dedi: “Yalnızca ve yalnızca Ata’ya duamı ettim. Kabrinin başında dua ettim, sonra mozolesinin başında saygı duruşunda bulundum kendimce. Başka Bir Deyişle kimse bana aman şemsiye yakalasın, aman sandalye versin demedim. Sandalyeyi kendim götürdüm, otomobilin arttaydı. Emrin ve esrarengiz asker çocuğun sürülmesi, bunlar doğru şeyler mi? Şemsiye yakalanmasına gerek yoktu. Şayet ben oraya gittiysem yağmur da olsa, su baskın da olsa, kar da yağsa, ki yağıyordu zati, saygı duruşunda bulunurken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir arzım olmadı zira başımda şapkam vardı. Haydi şapkayı çıkardığım süre diyelim, zati resimlerde görüldüğü gibi şapkam çıktığı süre hiç benim yanımda, arkamda öyle bir vazifeli yoktu. Şimdi bir artiste şayet böyle bir tutum sergilenip de şemsiye yakalamışlarsa ben istemesem de, ne var bunda...”

Bülent Ersoyun ziyareti olay olmuştu... Anıtkabir Komutanı Hava Savunma Albay Hakan Osman Sert hakkında yeni gelişme
Bülent Ersoy, Anıtkabir resimlerini sosyal medyada paylaştı. Gözden Kaçmasın‘Diva’lığı tuttu Yine geleceğim‘Diva’lığı yakaladı! 'Yeniden geleceğim'#BÜLENT ERSOY#ANITKABİRBülent Ersoydan Anıtkabir açıklamasıBülent Ersoy'dan Anıtkabir açıklaması#BÜLENT ERSOY#ANITKABİR

‘Diva’lık çabayı vazifeli askerlerin başını yaktı

BİR ŞEMSİYENİN DEĞERİ AĞIR OLDU

ORKUN ŞÖHRET: Şemsiyenin değeri ağır oldu. Dün görüşümü sarihçe yazdım.. “Bülent Ersoy şemsiyesini Anıtkabir’deki vazifeli askere taşıtmamalıydı” dedim. Ama askerin de bir kabahati olmadığını söyledim. O görüntülerden sonra Anıtkabir Komutanı Hava Korunma Albay Hakan Osman Sert hakkında başlatılan soruşturma bitirildi. Sert artık Anıtkabir komutanı değil. Hakkâri Yüksekova’ya görevlendirildi. Birbirimizi aldatmayalım, ‘sürüldü’ Albay Hakkâri’ye. Ekip komutanı da vazifeden alındı. Biz işin bu kadar gelişeceğini varsayım etmedik. Bir şemsiye yakalandı diye olacak iş mi bu? Ah Bülent Ersoy ah. Evvel orkestra dostlarını mapusa attırdın şimdi de Anıtkabir Komutanı’nın vazife yerini değiştirttin.

SÜRÜLMESİ MÜBALAĞALI BİR VAZİYET

Onur Baştürk: Sırf terbiyesinden Bülent Ersoy’a şemsiye yakaladı diye o askerin Hakkâri’ye sürülmesi, bu görüntü karşısında sosyal medyada kocaman sözlerle tepki gösterenler kadar mübalağalı bir vaziyet. Asla ‘orta’mız yok. Müessese içi kaidelere karışmak istemem ama askerin sürülmesi çok fazla olmadı mı? Terbiye can versin mi isteniyor başka bir deyişle? Bülent Ersoy değil de, yaşlı bir bayana şemsiye yakalıyor olsaydı o asker, aynı şeyi yaşayacak mıydı?

ATA’YA SAYGI GÖSTERİYE DÖNÜŞTÜ

SAVAŞ ÖZBEY : Bülent Ersoy kaş sunim derken göz çıkardı. Sorsanız iyi bir şey yapıyor, Ata’mıza saygısını sunuyor ama onu dahi gösteriye dönüştürdü. Tekerlekli sandalyeler, korumalar, hizmetçiler... Vazgeçseniz Ata’nın huzuruna da kendisini yelleyen kapı kulları eşliğinde, tahtırevanla gidecek. Rahatsızlığı olabilir ama yatalak değil ki. Keşke bu ziyareti hiç yapmasaydı yahut her sade vatandaş gibi saygısını efendice gösterebileceği bir başka zamanı seçim etseydi. İşte netice: Her yerde, her etrafta ödünlü olma, ‘Diva’lık çabayı oradaki vazifeli askerlerin de başını yaktı.