Bunun adı vahşet

Bunun adı vahşet

Dün Konya’dan gelen acı haber, Türkiye’yi yasa boğdu. Cezaevinden tahliye edilen Ramazan Menek, 8 aylık hamile eşi Tuba Menek’i evine giderek acımasızca bıçaklayarak öldürdü.

Konya’nın Karatay ilçesi Şems-i Tebrizi Semti Karaaslan Cadde’ta dün 00.30 sıralarında, 3 gün evvel cezaevinden tahliye olan Ramazan Menek 22, ayrı yaşadığı eşi Tuba Menek’in 23 evine geldi. Burada çıkan münazarada Ramazan Menek, Tuba Menek’e bıçakla saldırdı. Tuba Menek banyoya kaçtı, eşi Ramazan da peşinden gitti. Ramazan Menek, kendisine dayanmaya çalışan Tuba Menek’i boğazını keserek öldürdü. Eşinin cansız vücudunu banyodan yatak odasına taşıyan Ramazan Menek, oturma odasındaki 2 yaşındaki kızı Gülay Menek’i de alarak konuttan kaçtı.
Bunun adı vahşet
8 AYLIK HAMİLEYDİ

Hengameyi dinleyen komşularının ihbarı üzerine adrese polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Konuta gelen polisler, Tuba Menek’i yatak odasında kanlar içerisinde uyurken buldu. Sıhhat takımının yaptığı hakimiyette Menek’in hayatını yitirdiği tanımlandı. 8 aylık hamile olduğu tespit etilen Tuba Menek’in cenazesi, yapılan tahlilin ardından otopsi için Konya Şehir Sağlık Kurumu’ne götürüldü.

‘BU HADİSE İNSANLIK DIŞI’

Vakayı anlatan Tuba Menek’in bir komşusu, “Bunun ismi vahşet. Önceden de eşini bıçakladığı için cezaevine girmişti ve sonra geri çıktı. Gencecik, 8 aylık hamile, 1 ay sonra oğlu olacaktı, boğazı kesilerek öldürüldü. Ramazan basmakalıpta çok muntazam bir çocuktu, ama sonradan uyuşturucu madde kullanmaya başladı. Eşini bıçakladığı için hapsedildi. Sonra cezaevinden arayıp, ‘Beni bağışla, tamam, bir daha yapmayacağım’ demiş. Tuba da çocuklarım babasız kalmasın diye duruşmada şikâyetini geri çekince Ramazan hür kaldı. İnsanlık dışı bir şey, böyleleri suratından erkekliğimden utandım” dedi.

Ramazan Menek, kızları Gülay ile beraber hadisenin alana geldiği konuta geri gelince polis ekipleri tarafını tutuldu. Cinayet Ofis Amirliği takımlarınca nezaretine alınan Menek, gazetecilerin ‘Neden yaptın?’ sualine “Hakkımı yaptım” diye yanıt verdi. Ramazan Menek, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülürken, Konya Şehir Sağlık Kurumu´nde otopsisi bitirilen Tuba Menek’in cenazesi ise kılınan namazın ardından toprağa verildi.

4 AY EVVEL DE BIÇAKLAMIŞ

Ramazan Menek’in ocak ayında da Tuba Menek’i kıskançlık müzakeresinde bacağından bıçakla yaraladığı, vakadan sonra da hapsedildiği ortaya çıktı. Geçen vakitte görülen 2 mahkemede Tuba Menek’in çocuklarının babasız kalmaması için şikâyetini geri sürüklediği, bunun üzerine de Ramazan Menek’in 3 gün evvel tahliye edildiği belirtildi.