Bunun adı vahşet! Yavru köpekler katledildi

Bunun adı vahşet! Yavru köpekler katledildi

İzmir'in Çeşme ilçesinde semtlinin beslediği 4 yavru köpekten 1'i başı kesik, 2’si ise toprağa defineli ölü bulundu. Değişik yavru aranırken, polis hadiseyle alakalı tahlil başlattı.

İlçeye bağlı Paşalimanı Semti 5419 Cadde'ta oturan yurttaşlar, çarşamba günü çocuk parkı yakınındaki çöp konteynerinin yanında, başı kesik yavru köpek ölüsü buldu. Şoke olan semtli, köpeğin semtte besledikleri 4 köpekten biri olduğunu fark etti. Semtlinin yaptığı araştırmada, köpeklerden 2’si de başlarına darbe almış toprağa defineli halde ölü bulundu. Değişik yavru ise tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Semtlinin şikayeti üzerine bölgeye gelen Çeşme Emniyet Müdürlüğü takımları tahlil başlattı. Polis, kayıp yavru köpeğin bulunması için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bunun adı vahşet Yavru köpekler katledildi

'KÖPEK YAVRULARINA BUNU YAPAN, İNSANA DA YAPAR'

Semtte oturan Perin Seven, karşılaştıkları manzaranın kendilerini şoke ettiğini belirterek, "Son birkaç gündür yavru köpekleri göremez olmuştuk. Komşum, köpeklerden birini, kafası kesilmiş halde çöp konteynerinin yanında buldu. Manzara karşısında kanımız dondu. Bunun üzerine hemen değişik yavruları da aramaya koyulduk. Etraftaki bekçiler, 2 yavruyu cansız bulduklarını ve zehirlendikleri görüşüyle gömdüklerini söyledi. Yavruları gömüldükleri yerlerden çıkardık, onların da kafalarında darbe vardı, kopmuştu. Burada ilk defa böyle bir vaziyetle karşılaşıyoruz. Bunu yapan canilerin bulunmasını istiyoruz. Hayvana bunu yapabilen insana da yapar. Köpek yavrularına bunu yapanlara insan diyemiyorum. Çok sevgi ve şefkat dolu hayvanlardı, hala inanamıyorum. Hadise süratlice çözülsün, mesuller cezalandırılsın ve bu stil şeyler bir daha yaşanmasın istiyoruz" dedi.

Bunun adı vahşet Yavru köpekler katledildi

'İNSANLIĞA SIĞDIRAMIYORUZ, USUM ALMIYOR'

Semtte oturan AK Parti İzmir daha önceki Şehir Başkanı Bülent Delican da karşılaştıkları manzaranın aile olarak kendilerini çok etkilediğini belirterek, şöyle konuştu:

"Birkaç gün evvel konutumuza geldiğimizde çöp konteynerinin orada bizim de beslediğimiz cadde hayvanlarından birinin şişmiş biçimde uyuduğunu gördük. Onu öyle görünce içimiz ayrılındı. Bu caniliği yapan ve yapanların en kısa vakitte tutulmasını istiyoruz. O minicik köpeklerden ne istediklerini benim usum almıyor. Ufak kızım da köpeği o biçimde gördü. Hem o hem de biz çok etkilendik. Hakikatinde bu bölge pak insanların olduğu bir yer. Böyle bir vakaya ilk defa rastladık ve oldukça afallamışız. Cadde canlılarını da tüm mahalle sakinleri olarak beslerdik. Hemen her konut o yavru köpekler için dışarıya mama veya besin koyardı. Çocuk parkına gelen çocuklarında sevgisi haline gelmişlerdi. Bunu insanlığa sığdıramıyoruz."

Bunun adı vahşet Yavru köpekler katledildi