Bursa'da 2 gencin ağzına silah dayayıp gecelik giydirmişlerdi... Bir suç duyurusu daha: Tahliye edildi

Bursa'da 2 gencin ağzına silah dayayıp gecelik giydirmişlerdi... Bir suç duyurusu daha: Tahliye edildi

Bursa’da, husumetli oldukları iki bireyyi konutta alıkoyup, birine silah zoruyla kurşun yutturarak gecelik giydiren 4 kuşkuludan Ebubekir T.’nin, bir başka bireyye de kırmızı etek giydirip cep telefonu

Olay, 10 Şubat günü Yıldırım şehirçesi, Karaağaç Mahallesi'nde meydana geldi. Gamze Ü. isimli aynı kızı seven E.M. ile Yaşar Ç., aralarındaki husumeti çözmek için bir araya geldi. E.M. dostu M.Ş. ile beraber Yaşar Ç.’nin evine gitti. Burada taraflar arasında kavga çıktı. Yaşar Ç., yanındaki Ebubekir T. ve Gökhan Y. ile beraber E.M. ve M.Ş.’nin ellerini kelepçeleyip ayaklarını bağlayarak ağzını bantladıktan sonra yere yatırarak tekme- yumruk vurdu. Bu sırada Yaşar Ç. belinden çıkardığı tabancayı, E.M.'nin ağzına sokup tehdit etti ve kurşun yutturdu. Kuşkulular, kıyafetlerini çıkardıkları E.M.'ye gecelik giydirdi. O anları da M.Ş.'ye tehditle cep telefonu kamerasıyla kaydettirdi.

POLİS OPERASYONUYLA KURTARILDILAR

Yaşar Ç.’nin, sosyal medya hesabından paylaştığı eziyet görüntülerini izleyen E.M.'nin dostları, vaziyeti polise bildirdi. İhbar üzerine Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları Yaşar Ç.’nin evine baskın yaptı. E.M. ile M.Ş.'yi kurtaran polis, Yaşar Ç.’yi ise nezaretine aldı. Takımlar, bir süre sonra da Ebubekir T. ve Gökhan Y. ile bu sırada aynı konutta bulunan Gamze Ü.'yü yakaladı. Yaşar Ç., Ebubekir T. ve Gökhan Y. hapsedilirken, Gamze Ü. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest vazgeçildi.

Bursada 2 gencin ağzına silah dayayıp gecelik giydirmişlerdi... Bir suç duyurusu daha: Tahliye edildi

Kuşkulular hakkında, ‘Yağma’, ‘Yaralama’, ‘Şike kullanarak bireyyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘Şantaj’ ve ‘Silahla tehdit’ suçlarından 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle Bursa 10’uncu Ağır Ceza Duruşmasi’nde dava açıldı.

"BANA DA ETEK GİYDİRDİ" DİYEREK SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Rehin alma görüntülerinin haberlerde ve sosyal medyada yayınlanmasının ardından O.S. isimli bir birey Ebubekir T. tarafından kendisine de ‘kırmızı etek’ giydirildiği ve o anların videosunun çekildiği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Tutuklu sanık Ebubekir T. hakkında Bursa 8’inci Asliye Ceza Duruşmasi’nde, ‘Özel hayatın saklılığını ihlal etmek’, ‘Cebir, tehdit veya şike kullanarak bireyyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘Silahla tehdit’ suçlarından 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle bir dava daha açıldı.

‘ETEĞİ GİYDİRDİM AMA VİDEOYU PAYLAŞMADIM’

Davanın ilk mahkemesı 8’inci Asliye Ceza Duruşmasi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi SEGBİS ile bağlanan Ebubekir T., “Müştekiyi 10 yıldır tanırım. Kendisine ve annesine parasal destekte bulundum. Kendisi benim konutumda, annesi de kız dostum Elif’in evinde kalmaktaydı. Müşteki, annesini görmek için kız dostumun evine gittiğinde, ‘Ebubekir seni hak etmiyor, benimle beraber olmak ister misin?’ diyerek sözlü tacizde bulunmuş. 1 Şubat gecesi konutuma geldiğinde kendisine kız dostuma tacizde bulunup bulunmadığını sordum. Bana pişman olduğunu söylemişti. Ben de o anlık sinirimle yüzüne ve çenesine yumruk attım. Daha sonra kız kardeşime ait eteği giydirdim. Bu biçimde video çtakım telefonumu yakaladım. Videoyu hiçbir yerde paylaşmadım. Kendisine kesinlikle silahla vurmadım. Konutumda güçle yakalamadım. Kendi elbisesini giydirip konutumdan gönderdim. Video sosyal medyada yoktur. Polisler telefonumda yaptığı arama sırasında bu videoya erişmişlerdir. Hakkımda şikayetten vazgeçme olursa kabul ederim. Suçtan doğan hasarı karşılamak isterim” dedi.

Bursada 2 gencin ağzına silah dayayıp gecelik giydirmişlerdi... Bir suç duyurusu daha: Tahliye edildi

TAHLİYE EDİLDİ

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında tüm kanıtlar bir araya geldiği için sanığın tahliyesini arz etti. Duruşma heyeti, duruşmaya katılmayan O.S.’nin güçle getirilmesine, Ebubekir T.’nin kız dostunun dinlenmesine ve sanığın bu suçtan tahliyesine karar verdi.

Yaşar Ç., Ebubekir T., Gökhan Y. ve Gamze Ü. hakkında 15’er yıla kadar hapis cezası istemiyle 10’uncu Ağır Ceza Duruşmasi’nde açılan değişik dava ise önümüzdeki ay görülecek.