Bursa'da 25 kilometrelik kovalamaca böyle bitti

Bursa'da 25 kilometrelik kovalamaca böyle bitti

Bursa'da gasp ve oto hırsızlığı suçlarından aranan ve 34 değişik suç kaydı bulunan S.S.38 ile 23 değişik suç kaydı olduğu bilinen dostu M.D.22 arabalarının polis tarafından durdurulmak istenmesi üzerine

Vaka, saat 03.00 sıralarında merkez Yıldırım İlçesi, Samanlı Caddesi’nde alana geldi. Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü takımları, gasp ve oto hırsızlığı suçlarından aranan S.S.’nin Osmangazi ilçesi Alemdar Mahallesi’nde bulunduğu bilgisi üzerine harekete geçti. Çalışma başlatan takımlar bölgenin giriş ve çıkışında tedbir alarak S.S. idaresindeki 16 ANK 897 plakalı arabayı durdurulmak istedi. 11 Eylül Bulvarı girişinde polisin 'Dur' uyarısına uymayan sürücü S.S., arabanın süratini artırıp, yoluna devam etti, polis takımları da peşine düştü. Anons üzerine bölgeye dayanak takımlar sevk edildi. İzini kaybettirmek için Ulus Mahallesi’nde ara sokaklara giren S.S. ardından Samanlı Caddesi üzerinden Ankara Yolu Caddesi istikametine kaçışını sürdürdü.

Bursada 25 kilometrelik kovalamaca böyle bitti

POLİS BARİKATINI GÖREN KUŞKULULAR YAYA OLARAK KAÇMAYA ÇALIŞTI

Şüphelinin kaçış rotayı üzerindeki mahalle girişlerini kapatarak tedbir alan Yıldırm Suç Tedbire ve Soruşturma Ofis Amirliği takımları, Samanlı Caddesi'nin çıkışını da barikat kurarak kapattı. 25 km süren kovalamacanın ardından polis barikatına takılan ve taşıttan inerek kaçmaya çalışan S.S. ve yanında bulunan dostu M.D. kıskıvrak tutuldu. Gasp ve oto hırsızlığı suçlarından aranan ve 34 değişik suç kaydı bulunan S.S. ile 23 değişik suç kaydı olduğu bilinen M.D. nezaretine alınırken kuşkuluların arabayı ayrıntılı tahlil için emniyet otoparkına çekildi. Kuşkuluların emniyetteki operasyonları sürüyor. 

Bursada 25 kilometrelik kovalamaca böyle bitti