Bursa'da eski eşini öldüren polis Bilal Ağır'ın ifadesi çıktı

Bursa'da eski eşini öldüren polis Bilal Ağır'ın ifadesi çıktı

Bursa'da daha önceki eşi Yasemin Ağır'ı 45 tabancayla vurarak öldürüp yanındaki Yahya A.’yı ise ağır yaralayan polis memuru Bilal Ağır'ın 52 savcılıktaki ifadesinde, "Olay günü hediye alıp, meseleleri

Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Koruma Şubesi'nde misyonlu polis memuru Bilal Ağır, cumartesi günü akşam saatlerinde otopark girişinde 2 sene ayrı yaşadıktan sonra 2 ay evvel boşandığı mektep müdürü Yasemin Ağır'ın kullandığı arabayı, önünü keserek durdurdu. Bilal Ağır, tartıştığı Yasemin Ağır ile yanındaki Yahya A.'yı vasıtadan indirip hırpaladı, ardından da silahını çıkarıp mermi yağdırdı. Güvenlik kamerasına da yansıyan olayda Yasemin Ağır ve Yahya A. ağır, yoldan geçerken mermi isabet eden Şeyma Ü. ise hafif yaralandı. Sağlık Kurumuna kaldırılan yaralılardan 1 çocuk annesi Yasemin Ağır hayatını yitirdi. Yasemin Ağır, gözyaşları arasında toprağa verildi.

'KIZIMA HEDİYE ALMAYA GİDİYORDUM'

Olay sonrası meslektaşları tarafından tutulup nezaretine alınan Bilal Ağır, 'isteyerek adam öldürmek' ve 'adam öldürmeye girişim' suçlarına hapsedildi.

Ağır'ın savcılıktaki ifadesinde, "Yasemin ile daha evvelden boşanmıştık. Tekerrür konutlandık. Kızımız dünyaya geldi. Son zamanlarda ailesinin tutumları sebebiyle aramız açıldı. Ben ayrı bir konut yakalayıp buraya yerleştim. Eşimin ve kızımın gereksinimlerini karşılıyordum. Daha sonra Yasemin'in isteği üzerine tekerrür boşandık. Kızımın bazı meseleleri vardı. Kendisine hediye alıp moralini düzenlemek için alışveriş merkezine gidiyordum. Yolda Yasemin'in kullandığı arabayı gördüm. Durdurup kendisiyle kızımızla alakalı konuşacaktım. Yanında oturan şahsın kızgın tutumları ve küfürleri nedeniyle bu olay alana geldi. Son derece hazin ve pişmanım" dediği belirtildi. 

Ayrıldığı eşi tarafından öldürülen Yasemin Ağır son yolculuğuna uğurlandıdaha fazla video içinAyrıldığı eşi tarafından öldürülen Yasemin Ağır son yolculuğuna uğurlandı