Bursa'da korku dolu anlar! Patlama sonrası alev topuna döndüler

Bursa'da korku dolu anlar! Patlama sonrası alev topuna döndüler

Bursa'da özel bir firmaya ait otobüslerin park edildiği alandaki 2 otobüsten birinde meydana gelen patlama sonucu yangın çıktı. Alevler diğer otobüse de sıçrarken, otobüslerin yakınında bulunan…

Olay, saat 03.30 sıralarında merkez Osmangazi kazası Demirtaşpaşa Semti'nde oldu. 2. Boyacı Sokak üzerinde Selahattin K.'ya (43) ait park halindeki 16 NK 930 ve 16 NK 753 plakalı 2 otobüsten birinde patlama oldu. Patlamayla beraber etrafta bulunan bir bina hasar görürken, otobüste yangın çıktı.

Bursada korku dolu anlar Patlama sonrası alev topuna döndüler

EKİPLER YURTTAŞLARI SALIVERDİ

Kısa müddette büyüyen yangın yandaki diğer otobüse de sıçradı. Bu sırada hasar gören hanede bulunan 2 kişi dumandan etkilendi. Büyük panik yaşayan semt sakinleri, hasar gören binada bulunan komşularını kurtarmak için seferber oldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sıhhat ekibi gönderildi. İtfaiye ekipleri, alevlerin etrafta bulunan binalara sıçramaması için yoğun gayret sarf ederken, polis ve bekçi ekipleri etrafta bulunan binalardaki yurttaşları salıverdi.

Bursada korku dolu anlar Patlama sonrası alev topuna döndüler

Sağlık ekipleri de dumandan etkilenen 2 kişiye olay yerinde şehir yardım müdahalesinde bulundu. Dumandan etkilenen 2 kişinin sağlık vaziyetinin iyi olduğu öğrenildi. Yangın, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasının hemen peşinden söndürüldü. İki otobüsün de kullanılmaz hale geldiği yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.