Bursa'da metroda gergin anlar! O anları anlattı

Bursa'da metroda gergin anlar! O anları anlattı

Bursa’da metroda sigara içen gençler ile metroda bulunan yurttaşlar arasında yaşanan tekme tokatlı münakaşanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. İhlas Haber Ajansı'na konuşan müzakereye karışan

Edinilen bilgiye göre, hadise, geçtiğimiz gün merkez Osmangazi ilçesi Acemler metro istasyonunda alana geldi. İddiaya göre, bir grup genç, metroda sigara içmek istedi. Bunu gören metrodakiler gidişata tepki gösterince aralarında kavga çıktı. Kavga kısa zamanda tekme tokatlı müzakereye dönüştü. Tartışma metronun dışını atlarken, görgü şahitleri vaziyeti polis ekiplerine bildirdi. Hadise yerine gelen polis ve güvenlik görevlilerinin araya girmesiyle tartışma son buldu.

Bursa Valiliği yaptığı açıklamada, bireylerin birbirlerinden davacı olmaları üzerine Cumhuriyet Savcısı'nın direktifiyle Türk tebaalı oldukları belirtilen şahıslar hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Bursada metroda kavga O anları anlattı
Ancak, kısa zamanda sosyal medyada dağılan görüntüler üzerinden provokasyon yapılmak istendi. Sosyal medyada münakaşanın Suriyeliler arasında çıktığının öne sürülmesi üzerine, münazarayı ayırmak isteyen birey, İhlas Haber Ajansı mikrofonuna konuştu. Bayana ve güvenlik görevlisine müteveccih atağı görünce müdahale ettiğini ifade eden genç, “Metroda sigara içilmiş. Bunun üzerine bir kadın, metrodaki yurttaşları uyardı.

Bunlar tepki göstermedi. Daha sonra yukarıyadan anons geçildi. Güvenlikler alt geldi. Acemler istasyonunda metro durdu. Güvenlik hadiseye müdahil olmak istedi.
Bursada metroda kavga O anları anlattı
3 yurttaş bir anda güvenliğe küfür edip saldırdı. Değişik yurttaşlar da bu hadiseye tepki gösteremedi. Ben güvenliği yerde görünce ayırmak istedim. Tartışma etmek gibi bir emelim yoktu.

Sosyal medyada bize ‘Suriyeli’ dendi. ‘Suriyeliler tartışma etti’ gibi rivayetler çıkmaya başladı. Ben Türk'üm, karşı tarafla bir alakam yok. Karşı tarafın ne olduğuna dair bilgim de yok. Biz zati yurttaş ayrımcılığı yapmıyoruz. Biz güvenliğe yapılan yanlışa müdahale etmek zorunda kaldık. Sosyal medyada benim Suriyeli olduğum yazılmış. Biz karşı taraftakilerden davacı olmadık. Biz yalnızca güvenliğe karşı yapılan atağı yasaklamak istedik” dedi.

Öte yandan, metronun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde bir grubun sigara içerek metroya bindiği, bir zaman sonra bir başka grup tarafından metrodan indirildikleri ve iki grubun tekme tokat müzakereye alevlendikleri görüldü.