Bursa'da nefes kesen operasyon! Facianın eşiğinden dönüldü

Bursa'da nefes kesen operasyon! Facianın eşiğinden dönüldü

Bursa’da psikolojik meseleleri olduğu öne sürülen Özgür U.D. 32, testereyle kendisini konuta kilitledi. Polis, kendisine hasar vereceğini söyleyen, tüm ikna mücadelelerine rağmen eylemine son…

Vaka, saat 11.30 sıralarında merkez Osmangazi ilçesine bağlı Zafer Semti 9'uncu Zambak Cadde’ta alana geldi. Ailesi ile yaşayan ve psikolojik meseleleri olduğu iddia edilen Özgür U.D., yanına aldığı testereyle kendisini konuta kilitledi. Ailesi Özgür U.D.'yi ikna edemeyince polisten dayanak istedi. İhbar üzerine adrese Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği, Osmangazi Emniyet Müdürlüğü ile Osmangazi Kabahat Tedbire ve Soruşturma SÖS Ofis Amirliği’ne bağlı çok rakamda polis ekibi sevk edildi. Testereyi çalıştırarak kendine hasar vereceğini söyleyen Özgür D.'nin yanına çıkan takımlar, çelik yelek giyip, temkin aldı. Polis ekipleri bu sırada sıhhat ve itfaiye takımlarına da haber verdi.


Bursada nefes kesen operasyon Facianın eşiğinden dönüldü

Takımlar takribî 1 saatlik gayrete karşın eylemine son vermeyen Özgür U.D.'yi konuta tertip ettiği harekâtla tuttu. Özgür U.D., ardından da ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.


Bursada nefes kesen operasyon Facianın eşiğinden dönüldü

Bu sırada Özgür U.D.’nin amcası Halil D. yeğeninin sabah saatlerinde kendisine saldırdığını iddia etti. Halil D., basın üyelerinin kendisini görüntülediğini fark edince, haykırarak görüntü çekilmemesini istedi. Halil D. etraftakiler tarafından uysallaştırılarak vaka yerinden uzaklaştırıldı.