Büyükada'da endişelendiren görüntü! Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

Büyükada'da endişelendiren görüntü! Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

Marmara Denizi'nde sık sık görülen deniz salyası Büyükada'yı sardı. Dibe çökmesi halinde deniz canlıları için büyük risk oluşturan deniz salyası, adalıları kaygı verdi. Büyükada durgunları sahile…

Marmara Denizi'nde sık sık görülmeye başlanan deniz salyası da olarak öğrenilen müsilaj şimdi de Büyükada'yı sardı.

Sahildeki görüntünün hiç güzel olmadığını söyleyen Büyükada durgunu Rümeysa Uzun, "Dostlarımla sahile dolaşmaya geldik. Ancak denizin çok lekeli olduğunu fark ettik. Başlarda denizde ne olduğunu kavramadık ama olağan bir lekelilik olmadığı çok belirliydi. Kokusu çok makûs. Görüntüsü de hiç güzel değil. Bir adalı olarak denizlerdeki bu vaziyet bizi çok rahatsız ediyor. Geçen yıllarda sahilde böyle bir şey görmemiştik" dedi. 

Büyükadada endişelendiren görüntü Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

"KOKUDAN DURAMIYORUM" 

Artık adada sahil havası dahi almanın olası olmadığını belirten Merve Çelik de "Sahile hava almak için geldim. Ancak sahilin pek hava alınacak hali kalmamış. Şu an kokudan duramıyorum. Denizin bu makûs haliyle pak soluk almak pek olası olmuyor" diye konuştu. 

Büyükadada endişelendiren görüntü Tamamen sardı... Kokudan durulmuyor

"FAZLA GÖRÜLMEYE BAŞLADI" 

Gün geçtikçe deniz salyalarının çoğaldığını söyleyen Ozan Emre Gündürü ise, "Sahile çok seyrek geliyorum. Deniz salyalarının özellikle kokusu bizi çok rahatsız ediyor. Bu şikayetlerimizi belediyeye bildirmemize karşın bir dönüş alamadık. Deniz gün geçtikçe deniz salyaları suratından daha makûs olmaya başladı. Daha Öncekinden bu kadar çok yoktu son zamanlarda daha fazla deniz salyası görülmeye başladı" ifadelerini kullandı.