Büyükşen çifti cinayetinde flaş gelişme! Katiller yanlış eve girdiklerini iddia etti

Büyükşen çifti cinayetinde flaş gelişme! Katiller yanlış eve girdiklerini iddia etti

Konya’nın Karatay ilçesinde 3 sene evvel Necla Büyükşen 54 ve eşi Metin Büyükşen'in 55 konutlarında pompalı tüfekle öldürüldüğü vakayla alakalı yine başlatılan soruşturmada çiftin, adresi karıştıran…

Hadise günü kar maskeli şahıs, kapısı sarih olan Metin Büyükşen'e ait konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Konutta bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen'de 24 saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Can Verdi gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden sıçrayıp, yoldan geçen komşularının taşıtına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek, vakayı anlattı. Konuta gelen jandarma takımları, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Büşra Büyükşen de sağlık vazifelilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Konya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, başkanlığında cinayet dosyası yine ele alındı. Konya Şehir Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Kabahat Araştırma Timi JASAT bünyesinde oluşturulan özel takım, 13 Temmuz günü İsmil Semti’ndeki birçok adrese harekât tertip etti. İşlemde çiftin kızları Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur Büyükşen ile eşi Betül Büyükşen ve eşinin babası Muammer Büyükdoğrucan ile Mehmet Ali Sabreder’ın da aralarında bulunduğu 24 şahıs gözaltına alındı. Bugün 1 şahsın daha gözaltına alınmasıyla kuşkulu rakamı 25'e yükseldi.
Büyükşen çifti cinayetinde flaş gelişme Katiller yanlış eve girdiklerini iddia etti
'KATİLLERİN YANLIŞ KONUTA GİRDİKLERİ' İDDİASI

Soruşturma kapsamında, saldırganların adresi karıştırması neticeyi Büyükşen çiftinin öldürüldüğü güzergahında balakalara erişildi. Bu iddia kapsamında gözaltında bulunan 25 kuşkulu arasında bulunan Abdullah B. ve Esra T.'nin yapılan denetlemede kabahatini itiraf ettikleri bilindi. Abdullah B. ve Esra T.'nin azmettirdiği şahısların Büyükşen çiftinin komşusu yerine yanlış adrese gittikleri belirlendi. İfadelerin ardından cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah B. ve Esra T. saat 23.00 sıralarında adliyeye sevk edildi. Katil veya katillerin ise arandığı bilindi.

OĞLU ADLİYEDE BÜYÜMELERİ TAKİP EDİYOR

​Anne ve babasının katillerini sosyal medya ve katıldığı televizyon kanalları aracılığıyla bulmaya çalışan çiftin oğlu Osman Büyükşen de adliyeye gelerek, soruşturmayı takip etti. Osman Büyükşen çıkacak neticeyi bilave ediyor.
Büyükşen çifti cinayetinde flaş gelişme Katiller yanlış eve girdiklerini iddia etti