Büyükşen çiftinin (Necla-Metin Büyükşen) katili kim çıktı? Osman Büyükşen duyurdu

Büyükşen çiftinin (Necla-Metin Büyükşen) katili kim çıktı? Osman Büyükşen duyurdu

Türkiye'nin günlerce konuştuğu Büyükşen cinayeti aydınlatıldı. Anne-babasının katilinin bulunması için Müge Anlı programına müracaat eten Osman Büyükşen katillerin bulunduğunu şu laflarla duyurdu:…

Konya'nın Karatay ilçesinde 3 sene evvel konutlarında öldürülen Necla Büyükşen 54 ve eşi Metin Büyükşen 55 çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vuruldukları ortaya çıktı. Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete dayanak ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı semtte oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen hapsedildi. Vakayla alakalı kiralık katil olduğu öne sürülen 2 birey aranıyor.

Hadise, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Semti'ndeki tek katlı konutta alana geldi. Kar maskeli birey, kapısı sarih olan Metin Büyükşen'e ait konuta girdi. Kuşkulu, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen'e ateş etti. Konutta bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen 24 de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Can Verdi gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden sıçrayıp, yoldan geçen komşularının taşıtına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek hadiseyi anlattı. Konuta gelen jandarma takımları, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız vücutlarını buldu. Pencereden sıçrayınca ayağında kırıklar oluşan Büşra Büyükşen de sağlık misyonlularınca ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı.

Büyükşen çiftinin Necla-Metin Büyükşen katili kim çıktı Osman Büyükşen duyurdu

KUŞKULULARIN EVİNDE KAR MASKESİ ELE GEÇİRİLDİ

Konya'nın Karatay ilçesi İsmil Semti'nde Necla ve Metin Büyükşen çiftinin konutlarında öldürülmesiyle alakalı Jandarma Genel Komutanlığı'nca açıklama yapıldı.

Şehir Jandarma Komutanlığı'nca yürütülen çalışmalara; Jandarma Genel Komutanlığı'nın görevlendirdiği İstihbarat Komutanlığı Timi, JASAT Timi ve Siber Kabahatlerle Gayret Timi'nin destek verdiği belirtildi. Kuşkuluların evinde kar maskesi ele geçirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydolundu:

''Öldürme hadisesinin alana geldiği 03 Eylül 2018 tarihinden bugüne kadar yapılan çalışmalar kapsamında; alınan ifadeler, yapılan teknik takip ile maktuller ve kuşkululara ait İMAJ kayıtlarının araştırılması sonucunda hadisenin alana geldiği adresin karıştırılarak yanlış adreste bulunan konuta girilerek reelleştirilmiş olduğu güzergahında güçlü bilgi ve belirtilere erişilmiş olup, soruşturma kapsamında vakaya karıştığı değerlendirilen 23 kuşkulu hakkında 13 Temmuz 2021 Salı günü Konya Şehir ve İlçelerinde bulunan 18 adrese 116 personelin katılımıyla işlem tertip edilmiş, soruşturmanın genişletilmesiyle 25 kuşkulu kişi gözaltına alınmıştır. Kuşkuluların konutlarında, vasıtalarında ve iş yerlerinde yapılan adli aramalar sonucunda; 2 adet kar maskesi, 2 adet eldiven, 31 adet cep telefonu, 11 adet harici depolama makineyi, 8 adet av tüfeği, 3 adet bilgisayar, 42 adet sim kart, 8 adet hafıza kartı ve 2 adet tablet ele geçirilmiştir. Ele geçirilen dijital materyaller Siber Kabahatlerle Gayret Timleri tarafından araştırılmış olup, öbür kabahat kanıtları ise Jandarma Kriminal Daire Başkanlığına sevk edilerek araştırılması sağlanmıştır'' denildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınanların ifadeleri, teknik takip ve teknik tahliller neticeyi kuşkuluların, hadisenin alana geldiği adresi karıştırarak yanlış adreste bulunan Büyükşen çiftini öldürdüklerinin tespit edildiği belirtildi. Açıklamanın sonunda kuşkululardan 4'ünün hapsedildiği, 1'inin adli hakimiyetle değişiklerinin de ifadelerinin ardından özgür vazgeçildiği kaydolundu.

Büyükşen çiftinin Necla-Metin Büyükşen katili kim çıktı Osman Büyükşen duyurdu

'KARDEŞLERİM BU VAKADA SUÇSUZDUR'

Anne ve babasının katillerinin bulunması için sosyal medya ve televizyon kanallarındaki programlara katılan Büyükşen çiftinin hekim oğlu Osman Büyükşen de gün boyu adliyede hadiseyi yakından takip etti. Büyükşen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, hadisedeki bilinmezlik büyük miktarda giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres sebebiyle anne ve babamın vefatına neden olmuştur. Kardeşlerim bu vakada suçsuzdur'' ifadelerini kullandı.

Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, hadisedeki bilinmezlik büyük miktarda giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres sebebiyle anne ve babamın vefatına neden olmuştur. Kardeşlerim bu vakada suçsuzdur. Hürmetle duyurulur.

— Osman Büyükşen @BuyuksenOsman July 17, 2021

BÜYÜKŞEN ÇİFTİNİN OĞLU, JANDARMAYA SARILARAK AĞLADI

Konya’nın Karatay ilçesi İsmil Semti’nde 3 sene evvel konutlarında öldürülen Necla ve Metin Büyükşen çiftinin oğlu Osman Büyükşen, anne ve babasının cinayet kuşkulularının bulunması için sosyal medya ve bazı televizyon programlarından yaptığı çağrıların neticesini aldı.

Cinayeti azmettirdiği öne sürülen Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile cinayete dayanak ettikleri belirtilen ve Büyükşen çiftiyle aynı semtte oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen’in suçlamalarını sabaha kadar adliye bahçesinde takip eden Osman Büyükşen, hapsedilen kuşkululara cezaevine götürülürken tepki gösterdi. Gözyaşı döken Osman Büyükşen, anne ve babasının cinayetini aydınlatan özel takımdaki jandarmaya sarılarak, “Cinayeti bu adamlar çözdü. Anne ve babamın katillerini bu adamlar tuttu” diyerek, ağladı.