Çağla nasıl öldü

Çağla nasıl öldü

Bayram tatili için dostuyla Hatay İskenderun’dan İstanbul’a gelen üniversite talebesi Çağla Alara Pınarcı yaşamını kaybetti. Polis, Çağla’yı ambulansla sağlık kurumuna getirerek ortadan kaybolan erkek

Hatay İskenderun’da yaşayan üniversite talebesi Çağla Alara Pınarcı 24, erkek dostu Mehmet Ö.B. ile birlikte bayram tatilini değerlendirmek için İstanbul’a gelmişti. İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini dolaşan iki dost akşamları da cümbüş mekânlarında zaman geçirmişti. İki dost geçen cumartesi günü akşam saatlerinde Harbiye’deki Küçükçiftlik Park’a gitmişti. Burada zaman geçirirlerken saat 21.45 sıralarında Çağla bir anda fenalaştı ve bayıldı.

PARKTA FENALAŞTI

Dostu Mehmet Ö.B., hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak takviye istedi. Parka gelen ambulans Çağla’yı yapılan ilk müdahalenin ardından sağlık kurumuna götürdü. Dostu da peşlerinden sağlık kurumuna gitti. Sağlık Kurumuna eriştiklerinde Çağla’nın yaşamda olmadığı anlaşıldı. Çağla’nın can verdiğini haber alan erkek dostu Mehmet Ö.B., sağlık kurumundan bölerek ortadan kayboldu. Polis, Çağla’nın parkta fenalaştığı yerde tahlil yaptı.

SEVGİLİSİ ARANIYOR

İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, Mehmet Ö.B.’yi tutmak için araştırma başlattı. Çağla’nın cansız bedeni Adli Tıp Müesseseyi’na götürüldü. Polisin eriştiği Çağla’nın ailesi, Hatay İskenderun’da yaşadıklarını, kızlarının erkek dostuyla dolaşmak için İstanbul’a gittiğini söyledi. Polis, Çağla’nın vefatının uyuşturucudan kaynaklanmış olabileceğini değerlendirirken, kesin vefat sebebinin Adli Tıp Müesseseyi’ndaki analizin ardından netlik kazanacağı belirtildi.