Çalıntı araçla şehir turu! Patlak lastikle polisten 25 kilometre kaçtılar

Çalıntı araçla şehir turu! Patlak lastikle polisten 25 kilometre kaçtılar

Bursa'da çaldıkları minibüs ile şehir turu atan sürücü Bilal Güner 26 ve dostu Maşallah Seven 24, polisin 'dur' uyarısına uymayarak, patlak lastikle 25 km kaçtı. Çıkmaz caddeye girince de yaya olarak

Uygulama yapan Şehir Emniyet Müdürlüğü Osmangazi Kabahat Temkine ve Soruşturma Ofis Amirliği takımları, saat 05.00 sıralarında Namık Kemal Semti Namık Kemal Sokak'ta plakasız minibüsü durdurmak istedi. Polisin 'dur' uyarısına uymayan sürücü, süratini artırıp yoluna devam etti. Kuşkuluları tutmak için harekete geçen takımlar, bölgeye destek istedi.

KAYGAN YOLDA KAZA YAPTI

Ankara Yolu Caddesi'nde kaçışını sürdüren sürücü, yağış sebebiyle kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybedince minibüs, evvel refüje sonra trafik işaret levhasına çarptı. Kazada taşıtın 2 lastiği patlarken, sürücü yeniden de kaçışını sürdürdü. Kuşkulular, Zafer Semti'nde ara caddelere girerek izini kaybettirmeye çalıştı. Dayanağa gelen polis ekipleri, bölgede giriş-çıkışları kapattı. Ara caddelerde bir vakit daha kaçışını sürdüren sürücü, takımlar tarafından çıkmaz caddede sıkıştırıldı. Bu sefer de minibüsten inerek yaya olarak kaçmaya çalışan sürücü Bilal Güner ve dostu Maşallah Seven tutuldu.

Çalıntı araçla şehir turu Patlak lastikle polisten 25 kilometre kaçtılar

MAKASLA KONTAĞI ÇALIŞTIRMIŞLAR

Taşıtın takribî 1 saat evvel Osmangazi ilçesinden çalındığını tespit eden takımlar, kuşkuluların makasla kontak usulüyle çalıştırdığını tanımladı. Taşıtta yapılan aramalarda, taşıta ait 16 FB 201 kodlu plakanın yanı gizeme başka vasıtatan çalındığı tespit edilen 16 ASJ 767 kodlu plaka ele geçirildi. Kuşkuluların çalıntı taşıta muhtelif plakalar takarak, polis ekiplerinden kaçmayı tasarladığı tanımlandı.

Çalıntı araçla şehir turu Patlak lastikle polisten 25 kilometre kaçtılar

Bilal Güner'e 'drift atma'dan 6 bin 707 TL, 'makas atma'dan 1400 TL, 'kırmızı ışık ihlali'nden 4 bin 217 TL, ‘dur uyarısına uymamak'tan 166 TL, 'kusurlu şerit değiştirme'den 215 TL olmak üzere toplam 12 bin 705 TL ceza kesildi. Bilal Güner ve Maşallah Seven nezaretine alınırken, vasıta da sahibine teslim edildi. Kuşkuluların emniyetteki operasyonları sürüyor. 

Çalıntı araçla şehir turu Patlak lastikle polisten 25 kilometre kaçtılar