Çalıştığı şirketten 1 milyon TL'lik malzeme çalmış... 5 şüpheli yakalandı

Çalıştığı şirketten 1 milyon TL'lik malzeme çalmış... 5 şüpheli yakalandı

Adana'nın Yüreğir ilçesinde, çalıştığı tarım işletmesinden 1 milyon TL kıymetinde sulama sistemi malzemeleri çalan Onur Hakan B. 42 ile ona dayanak eden 5 kuşkulu, polis takımlarınca tutuldu.

Yüreğir ilçesinin Haydaroğlu Mahallesi’nde tarım işletmesi sahibi S.B., bir müşterisi alışveriş için kendisinden damlama sulama sitemi almak isteyince, gittiği ambarda takribî 1 milyon TL kıymetinde sulama borusu, vana ve fıskiyelerin yerinde olmadığını fark etti. Ambar sorumlusu olarak çalışan Onur Hakan B.’den şüphelenen S.B., polise giderek şikayetçi oldu. Hırsızlık Büro Amirliği takımları, bu sırada senelik izinde olan Onur Hakan B.’yi evinde nezaretine aldı.

4 AY BOYUNCA HIRSIZLIK YAPMIŞ

Emniyete götürülen Onur Hakan B. ifadesinde suçunu kabul etti, aynı dükkanında sürücü olarak çalışan Ruhi Ş. 35 ile birlikte tasarı yaptığını ve takribî 4 aydır sulama sistemi malzemelerini sattıklarını söyledi. Ayrıca Onur Hakan B., Erman Ş. 39 ve Kadir A.’nın 32 bulduğu alıcılara malzemeleri Rıdvan O. 38 ve Serhan Ş. 31 takviyesiyle taşıyıp, sattıklarını öne sürdü. Polis bu balakalar doğrultusunda ismi geçen kuşkuluları da yakalayıp, emniyete götürdü. Onur Hakan B.’nin, malzemeleri sattığını iddia ettiği adreslerde bulunan sulama sistemi mahsullerine el konuldu.

Çalıştığı şirketten 1 milyon TLlik malzeme çalmış... 5 şüpheli yakalandı


Nezaretine alınan kuşkululardan Erman Ş. ile Rıdvan O. suçlamayı kabul etmezken, Kadir A. ise malzemelerin çalıntı olduğunu bilmediğini, pazarlama konusunda dayanakçı olduğunu öne sürdü. Serhan Ş.’nin ise Rıdvan O.’nun taşıma işi olduğunu söylediğini, bu sebeple çalıntı olduğunu bilmediği malzemeleri istenen yerlere götürdüğünü iddia etti.

Emniyetteki operasyonları bitirilen 6 kuşkulu adliyeye sevk edilirken, ele geçirilen sulama sistemi malzemeleri S.B.’ye teslim edildi.