Camide imam ve müezzinin kanlı tartışması!

Camide imam ve müezzinin kanlı tartışması!

Amasya’da camide görevli müezzin Yavuz Selim A., tartıştığı aynı camide görevli imam Beytullah S.,’nin plastik tabureyle saldırısına uğardı. Kafasına 10 dikiş atılan Yavuz Selim A., 10 gün rapor…

Hadise, 20 Mayıs’ta Amasya Beyazid Paşa Camiinde sabah namazı sonrası alana geldi. İddiaya göre müezzin Yavuz Selim A., mesait saatlerinde camiye gelmeyerek özel işlerini halledip, görevini bakımsızlık ettiğini öne sürdüğü cami imami Beytullah S. ile münakaşaya başladı. Kavganın münazaraya dönüşmesi sonucu imam Beytullah S., müezzin Yavuz Selim A.yı cami içinde kafasına plastik tabureyle vurarak darp etti. Aldığı darbelerle kanlar içinde camiden kaçan Yavuz Selim A., yakında bulunan jandarma lojmanına sığındı. Jandarmanın haber vermesi üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan ve kafasına 10 dikiş atılan müezzin Yavuz Selim A.ya 10 gün rapor verildi. İmam Beytullah S. hakkında ise adli ve yönetimsel soruşturma açıldığı öğrenildi.

GÖREVİNİ AKSATTIĞI İÇİN KENDİSİ UYARDIM

Olaydan sonra Beytullah S.'den davacı olan müezzin Yavuz Selim A.'nın ifadesi de ortaya çıktı. Namaz sonrası Beytullah S.'nin kendisini durdurup seni öldüreceğim biçiminde tehdit ettiğini anlatan Yavuz Selim A.’nın ifadesinde Bana küfür ederek, plastik tabureyle kafama vurdu. Beni darp eden dostumun tutum ve tehditlerinden dolayı psikolojim bozuldu. Kendisine hiçbir karşılık veremedim. Caminin yakınında bulunan lojmandaki askerlere sığındım. Kendisiyle daha evvelden rastgele bir husumetim yoktur. Görevini aksattığı için kendisi uyardığımdan dolayı bana saldırdı. O sırada camide kimse yoktu, cemaat parçalamıştı" dediği belirtildi.